Коктейль «куба-лібре»

Фото - Коктейль «Куба-Лібре»
Дивіться відео


Коктейль «Куба-Лібре»

Коктейль "Куба Лібре" також називають "Вільна Куба", саме так перекладається його назва з іспанської. Історія коктейлю починається в 1900 році. Згідно історії, в кінці 19 століття на Кубі спалахнула національно-визвольна боротьба проти іспанського ярма з метою отримання незалежності. У той же час йшла війна між Іспанією і США. Америка вирішила скористатися такою ситуацією і підтримала Кубу. І вже в 1898 році Куба була звільнена, а в 1900 році на Кубі з'явилася Coca-Cola. І кілька американських солдатів, які затрималися на Кубі, зайшли в бар в Гавані і змішали ром з колою і лаймовим соком. При цьому вони вимовляли тост "Viva la Cuba libre", що означало "хай живе вільна Куба". Так і з'явився знаменитий тепер по всьому світу коктейль Куба Лібре.

Складу коктейлю Куба Лібре

 • 60 мл рому
 • 120 мл коли
 • сік половинки лайма
 • лід

Рецепт коктейлю Куба Лібре

 1. У високу склянку, який називають "хайболл" засипають багато кубиків льоду.
 2. В цей же стакан з льодом наливають 120 мл коли.
 3. У шейкері змішують 60 мл рому і свіжовичавлений сік лайма. Відмінно підійде для коктейлю Куба Лібре світлий ром марки Bacardi
 4. Суміш з шейкера переливають у хайболл, не перемішуючи.
 5. Край склянки іноді прикрашають часточкою лайма.

Крім цього класичного рецепту Куба Лібре існують і інші способи приготування даного кубинського коктейлю. Куба Лібре готується на основі рому і коли, а варіації коктейлю робили за допомогою зміни сортів рому, різних газованих безалкогольних напоїв. Високу склянку Хайболл іноді замінюють на келих Коллінз. Наприклад, наступний альтернативний варіант - коктейль "Кубинська ракетна криза":

 1. У хайболл засинаєте колотий лід.
 2. Додаєте до нього 60 мл рому Bacardi 151 (цей більш міцний ром обов'язковий для приготування Кубинського ракетного кризи.
 3. Далі слід вичавити половинку лайма.
 4. Потім заливаєте все колою.

Клубній версією коктейлю Куба Лібре є коктейль Куба Пентада. Спосіб приготування коктейлю практично не змінюється. Головна умова - колу необхідно наливати навпіл з содовою газованою водою.

Американські бармени можуть приготувати відвідувачеві коктейль за рецептом Куба Лібре, але назвуть його коктейлем "Маленька Брехня".

Коктейль "Світла Куба" як варіація Куба Лібре готується з дієтичною колою. Щоб скуштувати незвичайну Гарячу Кубу Лібре, додайте в коктейль ложечку гострого кубинського соусу. Змішавши червоне іспанське вино з колою, Ви отримаєте коктейль під назвою Ріоха Лібре.


» » Коктейль «куба-лібре»