Як приймати пологи?

Фото - Як приймати пологи?


Трапляється так, що породілля виявляється під час пологів далеко від медичної установи. Якщо ви знаходитесь поруч з породіллею - ваш борг допомогти їй народити здорову дитину і зберегти здоров'я самої. Звичайно, така перспектива лякає, проте нічого страшного в цьому немає. Сьогодні ми розповімо про те, як приймати пологи самостійно.
Як приймати пологи: інструкція та поради

Психологічна підтримка

Отже, якщо пологи застали зненацька, запам'ятайте найголовніше - не панікуйте! Ваш страх і хвилювання обов'язково передадуться породіллі, і пологи будуть відбуватися повільніше і важче. Пам'ятайте, жінки народжували самостійно протягом сотень років. Організм жінки здатний самостійно впоратися з цим завданням, адже виносити і народити дитину - це завдання кожної жінки спочатку. Заспокойтеся, зосередьтеся. Можете озвучити ці думки породіллі.

Виклик швидкої

Перед тим як приймати пологи, викличте швидку допомогу, лікаря. Швидка може під'їхати, поки ви приймаєте пологи, і надати допомогу відразу після появи дитини. Також лікарі можуть дати вам цінні вказівки по телефону. Попросіть допомоги у оточуючих: можливо, поруч з вами є медичний працівник, або покличте на допомогу жінку, яка вже народжувала.

Дотримуйтесь чистоти

Головне - не нашкодь. Під час пологової діяльності дуже легко занести інфекцію, тому ретельно вимийте руки з милом до ліктів або використовуйте дезінфікуючий засіб: слабкий розчин марганцівки, спиртовий розчин. Забезпечте чистоту в приміщенні, де знаходиться породілля, наскільки це можливо. Візьміть чисті простирадла, рушники, паперові серветки. Вам може знадобитися тазик з теплою водою, щоб омити дитини або породіллю.

Вибір пози для породіллі

Породілля може прийняти зручну позу: лежачи на спині, як роблять у пологовому будинку, або сидячи навпочіпки, також рачки. Останні пози більш зручні, тому що забезпечують більшу розкриття шийки матки. Яку б позу ні вибрала жінка, перебуваєте так, щоб вам добре було видно піхву.

Процес прийняття пологів

  1. Омийте піхву породіллі. Під час сутичок стежте, щоб вона дихала рівно і спокійно. Дихайте разом з нею, підбадьорюйте. Обличчя жінки можна періодично протирати вологою ганчірочкою. Спонукайте її тужитися, коли сутички слабшають.
  2. Скоро ви побачите потилицю дитини, потім головку. Ваше завдання - тільки акуратно притримувати немовляти, не можна його тягнути, крутити. Голівка дитини повернеться в бік, потім з'явиться одне плече, потім другий. Після цього решта тіла вислизне дуже швидко. Дитину приймають в чисте простирадло. Приготуйтеся до того, що тіло малюка буде слизьким. Будьте акуратні.
  3. Нахиліть дитини трохи вниз, приблизно на 45 градусів, щоб звільнити дихальні шляхи. Постійно притримуйте голівку. Не тримайте дитину за ноги і не трусіть його. Можна акуратно протерти ніс і рот чистою марлею. Дитина повинна закричати або заплакати.
  4. Покладіть дитину на груди матері, закрийте обох чистим простирадлом.
  5. Не більше ніж через півгодини після пологів повинна народитися плацента. Перед цим з вагіни поллється кров, пуповина подовжиться. Породілля повинна тугіше і виштовхнути з себе плаценту. Покладіть плаценту в пакет - потім її оглянуть у лікарні.
  6. Вам не потрібно самостійно перерізати пуповину, якщо скоро настигне медична допомога. Залиште все як є, простежте тільки, щоб пуповина була сильно натягнута.

Також вам можуть бути корисні ці статті і розділи:


» » Як приймати пологи?