Як навчитися любити?

Фото - Як навчитися любити?

Любов наповнює наше життя змістом, робить її емоційно насиченою і красивою. Без любові не буває щастя, в кращому випадку - сумне благополуччя. І мова йде не тільки про так звану романтичної любові, а про любов до оточуючих нас людей, про любов до власних дітей, до всього в житті. Але як навчитися любити? Може бути, це просто дар згори, який дається далеко не всім?
Чому ми не вміємо любити?

Як стверджують психологи, не вміють любити люди, яким самим не вистачало в дитинстві батьківського тепла. Це можуть бути діти надто суворих батьків, діти батьків, які проявляли до своєї дитини підвищені вимоги, яких любили «умовно», тобто, тільки в тому випадку, коли вони вели себе так, як того вимагали їхні батьки.

Маленькій дитині, як повітря, необхідна батьківська любов, тепло, почуття захищеності, відчуття того, що його приймають будь-яким. А якщо він цього не отримує, то він не зможе навчитися любити. У нього формується почуття недовіри до себе, яке він переносить і на інших людей, він не приймає себе і тому не здатний прийняти іншого.

Якщо ви хочете навчитися любити інших, то починати треба з себе самого.

Як навчитися любити себе?


Що таке любов? Це, в першу чергу, розуміння, повне прийняття всіх переваг і недоліків об'єкта любові і бажання зробити життя коханого хоч трішки краще. Навіть (особливо) якщо цей улюблений - ви самі.

Щоб полюбити себе, слід себе впізнати. Розібратися в причинах, які перешкодили сформуватися вашому вмінню любити, переоцінити їх.

Розділіть на дві частини аркуш паперу і напишіть на одній стороні ваші достоїнства, а на іншій - недоліки. Пишіть все, що вам прийде в голову, не потрібно нічого приховувати від себе, адже лише знаючи всі свої боку, ми зможемо навчитися розуміти себе, визначати свої справжні потреби, а не ті, які були нам нав'язані вихованням або оточенням.

Позбавтеся від відчуття провини за те, що ви не відповідаєте чиїмось очікуванням, в тому числі і очікуванням ваших батьків. Ви - унікальна особистість і маєте право будувати своє життя так, як потрібно саме вам, а не так, як хочеться комусь іншому.

Позбавтеся від почуття образи, в тому числі і від образи на ваших батьків. Якщо вони не дали вам чогось у дитинстві, то злого наміру не було. Вони любили вас, але лише так, як могли, і могли дати вам лише те, що мали самі. Тепер тільки ви несете відповідальність за своє життя, і ви маєте всі можливості, щоб зробити її такою, якою хочете.

Ще один спосіб того, як навчитися любити і поважати себе, - аутотренінг. Не забувайте нагадувати собі, що ви себе любите, шукайте у себе привабливі зовнішні риси і внутрішню красу, і поступово ви дійсно почнете змінюватися як зовні, так і внутрішньо.

Як навчитися любити людей?

Той, хто не вміє любити себе, не вміє любити і інших. Він може допомагати людям, підтримувати їх у біді, але йому важко щиро радіти успіхам оточуючих. І справа не в тому, що він поганий і заздрісна людина, а в тому, що людині, яка не любить себе, дуже погано. Він може і сам не усвідомлювати, в якій напрузі і психологічному дискомфорті він постійно перебуває.

Щоб навчитися любити людей, треба полюбити себе. Ми не можемо простити оточуючим ті недоліки, які не можемо пробачити собі, і ті риси характеру, які нам не подобаються в нас самих. Пізнаючи себе, ви дізнаєтеся інших. Прощаючи собі свої слабкості, ви навчитеся прощати і оточуючих. Беручи себе, ви будете приймати і інших людей такими, які вони є, навчитеся бачити їх достоїнства і розпізнавати справжні мотиви вчинків.

Як навчитися будувати особисті стосунки?

У людей, які мають проблеми з самовосприятием і самооцінкою, дуже часто виникають труднощі в особистих відносинах. Це викликано тим, що людина сприймає того, хто знаходиться поруч з ним, як свого доповнення, а не як окрему особистість. Йому важко пробачити недоліки партнера, він намагається його переробити, нав'язати свої життєві принципи і норми поведінки.

Відповідь на питання про те, як навчиться любити чоловіка, мало чим принципово відрізняється від відповіді на питання про те, як полюбити себе та інших. Зрозуміти і прийняти. Бути вдячною за те, що дає вам людина, яка поруч з вами, і не вимагати від нього того, що він не в змозі вам дати.

Ваш партнер - це не ваша власність. Ви повинні вчитися довіряти йому і розуміти, що навіть люди, одружені, мають право на особисту свободу, на якісь захоплення та хобі, на дружбу з іншими людьми і т.д. Якщо між людьми існує справжня любов, то питання про те, як навчитися довіряти коханому, просто не виникає. Справжня любов не зазіхає на особисту свободу, не диктує свої правила життя і не вимагає неможливого. Недовіра виникає у відносинах, побудованих на страху (в тому числі і втратити коханого) і на підвищених вимогах до об'єкта «любові» (в цьому випадку виникає недовіра до того, що людина не виправдає ваші надії). Якщо ви приймаєте іншого як вільну і незалежну особистість, а ваші стосунки побудовані на свободі вибору і на почутті взаємної поваги, то питання про недовіру просто не виникне.


» » Як навчитися любити?