Як навчити дитину писати?

Фото - Як навчити дитину писати?


Щоб підготувати малюка до школи, його необхідно навчити писати і читати заздалегідь. Але частіше першому дається дітям важче, ніж друге. Тим більше, що в російській мові досить багато слів, не обумовлених чіткими правилами, і написання яких так складно запам'ятати. Вміння писати, дотримуючись при цьому грамотність і гарний почерк, - непросте завдання для будь-якої дитини. Але якщо не упустити потрібний момент і вчасно почати займатися, то проблеми в майбутньому зникнуть самі собою. Ефективні способи про те, як навчити дитину писати красиво і грамотно, а також як зацікавити його цим заняттям, ми обговоримо в нашій статті.
Як навчити дитину писати: перші кроки

 1. Займатися з дитиною, готуючи його до листа, слід починати вже з 3-х років. Однак для навчання каліграфічного письма оптимальним є вік від 5 до 6 років. Якщо ж ви вирішили навчити дитину писати задовго до школи, то почніть з масажу кінчиків пальців, ліплення з пластиліну або тесту, а також з малювання всіляких каракуль - все це допоможе малюкові не відчувати втоми і негативних емоцій в майбутньому при листі. Також перераховані заняття є кращими для розвитку дрібної моторики малюка.
 2. Одним з найважливіших кроків, який допоможе навчити дитину писати, є навчання правильному триманню пише предмета. Справа в тому, що дитині, звиклому неправильно тримати ручку, буде дуже складно перевчитися. Пам'ятайте, щоб при розробці правил користування пишуть предметом враховувалися збереження зору і розвиток певних м'язів руки, які допоможуть у майбутньому витримати будь-яке навантаження при листі. Тому якомога раніше покажіть своєму малюкові, як треба правильно тримати ручку. Вона повинна лежати на верхній фаланзі середнього пальця і фіксуватися великим і вказівним. При цьому великий палець повинен знаходитися вище вказівного. Слідкуйте за тим, щоб кінчик ручки був орієнтований на плече.
 3. Щоб навчити дитину писати букви і слова, заведіть спеціальний зошит або альбом, в якому ви разом буде тренуватися. Починайте з букв і потім переходите до добре знайомим для дитини словами: тато, мама, киця, собака і т.п. Щоб дізнатися, як навчити дитину правильно писати, достатньо випробувати на практиці перевірений спосіб. Для цього напишіть в зошиті до 5 слів, потім промовте їх по складах, і покажіть дитині, з яких букв складається кожне слово. Через час попросіть дитину показати, де написано слово "ліс", "мама" або "тато". Після освоєння даних слів можете сміливо додавати нові слова.
 4. Метод незвичайного диктанту допоможе вам навчити дитину правильно писати, розвивати його мислення і запам'ятовувати слова. Для цього необхідно приготувати картинки із зображеннями предметів, назви яких він буде записувати.
 5. Про те, як навчити дитину писати красиво, знають не всі батьки. Адже найчастіше ми відразу вчимо наших дітей вимальовувати великі літери російського алфавіту зі всілякими завитками і карлючками. Але даний спосіб є помилковим! Навчання письма має починатися з написання друкованих букв! Так ви зможете поступово приготувати пальчики дитини до красивого і правильного письма.
 6. Придбайте спеціальні прописи з літерами у вигляді пунктирних крапок. Дані прописи є справжньою паличкою-виручалочкою, яка допоможе навчити дитину писати букви і натренувати його пальчики, щоб з часом він умів писати красиво вже без пунктирних ліній. Крім того, це заняття подобається багатьом дітям, які із задоволенням спостерігають за тим, як точки перетворюються в красиві літери.

Як навчити дитину грамотно писати

Важливою задачею для батьків і майбутнього першокласника є проблема грамотного написання слів і пропозицій. На даний момент існує безліч методів для запам'ятовування словникових слів. Але щоб досягти стабільного і позитивного результату, зробіть заняття систематичними і цікавими. Займатися з дитиною рекомендується щодня не більше 20 хвилин. Запам'ятовувати бажано від 7 до 10 слів на тиждень.

Методи для занять

 • Щоб завчити правопис слова, використовуйте підбір однокореневих слів. Складіть словосполучення і пропозиції з цим словом. Потім поясніть значення слова і запропонуйте дитині зробити орфографічну роботу: поставити наголос, поділити слово на склади і виділити яскравим кольором важку букву.
 • Спробуйте скласти з дитиною розповідь з групи словникових слів.
 • Використовуйте ефективний спосіб записування слів із закритими очима. Для цього дитина повинна закрити очі і уявити слово, написане в книзі, а потім вимовити його по буквах.
 • Існують корисні вправи, які допоможуть навчити дитину правильно писати і запам'ятовувати слова. Ось деякі з них: розбір слів за складом з використанням приставок (пішов, прийшов, зайшов, йшов) - утворення різних частин мови (дуб - дубова, вчити - вчитель, стіл - їдальня) - утворення єдиного чи множини (сокіл - соколи, будинку - будинок).
 • Метод асоціацій є одним найкращих для освоєння грамотного написання слів. Але при використанні цього методу в жодному разі не нав'язуйте дитині власні асоціації. Суть даного методу полягає у зв'язуванні важкого слова з яскравим образом. Для цього необхідно записати слово і навпроти нього - образ, який викликає це слово у дитини. Не забувайте виділяти яскравим кольором літери, з написанням яких виникають складнощі.

Слідуючи викладеним вище порад, ви обов'язково досягнете хорошого результату. Пам'ятайте, щоб навчити дитину грамотно писати, слід проявити максимум терпіння і уваги. Пояснюйте, як краще написати букву, хваліть, якщо у дитини добре виходить, і ні в якому разі не лайте його.


» » Як навчити дитину писати?