Як швидко навчити дитину читати?

Фото - Як швидко навчити дитину читати?

У сучасному світі змусити дитину читати стає все складніше. Незважаючи на те, що з кожним роком публікується все більше різних допомог та абеток для читання, суспільство всіляко спрощує процес отримання нової інформації, роблячи акцент на сприйнятті картинок і відеоряду, а не текстового контенту. Кінофільми і комп'ютерні ігри зараз набагато популярніше, ніж книги. Ось чому так важливо прищепити дитині любов до читання з ранніх літ.

У цій статті ми розповімо, як швидко навчити дитину читати і які навчальні методики для читання існують.


В першу чергу врахуйте, що для читання, як і для всього іншого, є свій вік. Звичайно, якщо дитина сама проявляє тягу до читання в ранньому віці, це варто всіляко заохочувати. Однак найоптимальніший час для навчання читання - незадовго перед школою, коли дитині близько 5 років.
Існує кілька навчальних методик для читання:

  • читання слів цілком, заснована на зорової пам'яті;
  • читання по складах, коли дитина відразу читає по складах;
  • читання по буквах, коли дитина спочатку складає букви у склади, а потім в слова;
  • звукобуквенний спосіб, при якому дитину вчать співвідносити почуті звуки в слові з буквами на письмі.

Якщо у вас є така можливість, поцікавтеся, за якою методикою або по якому підручнику вашої дитини будуть вчити читати в школі, в яку ви збираєтеся його віддати. Якщо ви з дитиною спочатку займалися за однією методикою, а в школі його почнуть вчити по інший, це може сильно уповільнити прогрес в навчанні його читання в цілому.

Щоб дитина навчилася читати якомога швидше, скористайтеся нашими порадами.

Подавайте дитині приклад

Діти багато чого повторюють за батьками. Якщо дитина буде часто бачити вас з книгою, для нього це стане своєрідною нормою поведінки.

Читання - щоденна необхідність

Не змушуйте дитину постійно читати, насильно саджаючи його за книгу. Спробуйте зробити це в ігровій формі, непомітно включаючи читання в різні сфери його життя: пишіть йому різні записки, давайте читати нескладні інструкції до предметів, якими він щодня користується, грайте з ним в розвиваючі ігри. Практично в будь настільній грі є картки з завданнями, описами персонажів і т.д.

Збагачення словникового запасу малюка

Чим більше значень слів ми знаємо, тим простіше і швидше ми вихоплює це слово з контексту. Намагайтеся розповідати дитині якомога більше нового і відповідайте на всі його запитання якомога ширше. Чим ширше словниковий запас - тим швидше швидкість читання.

Розвиток артикуляції

Чим чіткіше буде мова вашої дитини - тим більше слів він зможе вимовити вголос за відведений час і тим вищою буде швидкість його мови. Вивчайте з дитиною скоромовки і привчайте його читати вірші з виразом.

Якщо процес навчання тільки почався, то вам також буде корисна стаття Як навчити дитину буквах.


» » Як швидко навчити дитину читати?