Як навчити дитину буквах?

Фото - Як навчити дитину буквах?
Дивіться відео


Як навчити дитину буквах?

У наш час батьки намагаються якомога раніше навчити своїх дітей писати, рахувати, читати, говорити іноземною мовою, танцювати, малювати, співати і робити багато чого іншого. Всім давно відомий той факт, що чим раніше дитина почне свій розвиток, тим успішніше він буде серед інших дітей. Нерідко діти починають вчитися з трьох - чотирьох років, а до семи років втрачають інтерес до процесу навчання. Але що поробиш? Щоб цього не сталося з вашим чадом, процес навчання повинен проходити непомітно, в грі або в природно-організованою пізнавальної діяльності. Тим самим ваша дитина не втомиться вчитися до початку шкільного життя, дізнається і засвоїть набагато більше, ніж на академічних заняттях. Зовсім необов'язково віддавати свою дитину в дошкільні освітні установи. Ви можете самі організувати процес розвитку вашої дитини, засвоївши кілька ефективних прийомів і використовуючи свою фантазію. У цій статті ви знайдете оригінальні і разом з тим ефективні прийоми для того, щоб навчити дитину буквах.

Якщо ви поки що не знаєте, як навчити дитину буквах, тоді скористайтеся рекомендаціями досвідчених педагогів. Для того, щоб дитина що-небудь запам'ятав, потрібно задіяти якомога більше сенсорних каналів і придумати якомога більше різноманітних підходів із запам'ятовування букв. Дотримуючись подальших рекомендацій, ви знайдете відповідь на два питання: як дитину навчити говорити букви і як навчити дитину писати букви. Для початку придбайте і повісьте будинку алфавіт: у багатьох книжкових магазинах можна придбати барвисті плакати із зображенням букв. Дитина буде дивитися, і букви будуть поступово відкладатися в його пам'яті. Далі приготуйте прописи або на листку паперу самі запишіть олівцем букву, щоб дитина для початку обводив літери, а потім пробував писати самостійно. Обов'язкова умова - малюк повинен промовляти ті букви, які записує. Показуйте йому картинки тварин, різних предметів, іграшок, що починаються на ту букву, яку записує і промовляє малюк. Крім того, ви можете зліпити букви з пластики, пластиліну або просто вирізати літери з картону. Дитина запам'ятовує форму букв, чіпаючи фігурки і промовляє вголос. Коли дитина більш-менш запам'ятає букви, можна пограти: дитина закриває очі, а ви йому кладете в руку букву, він її обмацує і вимовляє. Ви можете використовувати таку вправу: ви пишіть пальцем букву по спині дитинки. Він теж повинен вгадати букву, потім він записати її на вашій спині, тим самим він згадає написання букв, і гра буде цікавіше. Далі потрібно поміняти сенсорний канал і виконати наступну вправу: покладіть три-п'ять карток із зображенням букв і назвіть одну з них, дитина повинна показати вам ту, яку ви назвали. Або ви можете що назвати не букву, а ціле слово, тоді дитині потрібно буде знайти букву, на яку воно починається. Більш того, діти дуже люблять шукати що-небудь. Попросіть малюка знайти яку-небудь букву в кімнаті: він буде з азартом бігати і шукати букву, яку ви сказали. Якщо ви будете займатися не з однією дитиною, а хоча б з двома, тоді це заняття буде куди веселіше.

Якщо ж ви зіткнулися з проблемою вимовляння звуків і не знаєте, як навчити дитину вимовляти букви, тоді потрібно змусити дитину якомога частіше і під різними приводами промовляти і вдосконалювати вимову звуків. Багатьох батьків турбує питання, як навчити дитину літері "р". У цьому випадку Вам потрібно знати, що багато дітей мають проблеми з даними звуком, так як його вони освоюють пізніше інших. Однак якщо ви не побачите прогресу до даного віковому періоду, то варто звернутися до фахівця - логопеда. У дитячому віці ще не пізно виправити ситуацію, а якщо ви не звернетеся за допомогою до фахівця, то дитина виросте з дефектом мови, який затьмарить його подальше життя, так як дорослим практично нереально навчитися вимовляти звук "р".

У мережі Інтернет існує безліч сюжетів про те, як навчити дитину буквах, відео яких ви можете знайти без проблем. Якщо ви досі не розумієте, як правильно навчити дитину буквах, то наочні рекомендації педагогів на відео роликах допоможуть вам це зробити.

Отже, озброївшись даними рекомендаціями, а також матеріалами для виготовлення букв ви зможете подарувати дитині радість відкриттів! Використовуючи дані методи, а також їх варіації, які подарує вам ваша фантазія, ви розвинете у дитини не тільки здатність писати і говорити літери, а також позитивне ставлення до процесу навчання, що дуже важливо при роботі з малюками.


» » Як навчити дитину буквах?