Як довести батьківство?

Фото - Як довести батьківство?

При вирішенні багатьох цивільних спорів буває дуже важливо встановлення батьківства, якщо воно спірне. Іноді виникають ситуації, коли доказ батьківства - необхідна процедура. Це може бути потрібно для підтвердження або спростування батьківства чоловіка, отримання аліментів на дитину від біологічного батька, для усиновлення дитини, при різних судових розглядах і т. Д.
Способи, як довести батьківство

Існує два способи, як довести батьківство:

  1. Шляхом подачі заяви однієї із сторін у суд і встановлення батьківства в добровільному порядку;
  2. За власним бажанням батька.

Для того щоб довести батьківство добровільно, варто звернутися в бюро судової медицини, яке повинне знаходитися за місцем проживання. Для цього потрібно подати заяву на встановлення батьківства, а також надати біологічний матеріал, який потребуватиме фахівець. Після проведення дослідження Ви отримаєте результати у письмовому вигляді. Слід враховувати, що таке дослідження проводиться на платній основі.

Через суд

Розібратися в тому, як довести батьківство через суд, не так вже й складно. В першу чергу, для цього необхідно звернутися до законодавчої бази, а саме до Сімейного кодексу РФ. Там можна знайти всі необхідні відповіді. Суд може зобов'язати чоловіка пройти тест на доказ батьківства в кількох випадках:

  • якщо при необхідності відсутня спільна заява на доказ батьківства;
  • якщо чоловік бажає встановити батьківство, а мати померла, недієздатна, позбавлена батьківських прав або її місце знаходження не встановлено.

Через суд встановити батьківство можна в будь-якому віці дитини, проте після його повноліття доказ батьківства повинно проводитися тільки за згодою самої дитини. Найчастіше, якщо батьківство доводиться в судовому порядку, потрібно генетична експертиза, іншими словами - аналіз ДНК.

Аналізи на доказ батьківства

Якщо необхідно встановлення батьківства, докази цього може дати медичні дослідження. За допомогою медицини для встановлення батьківства можна провести визначення спорідненості по групі крові і резус-фактору. Зараз даний метод практично не використовується, так як не дає 100% впевненості у правильності результатів.

Найбільш поширеним є аналіз ДНК. Для цього необхідно взяти генетичний матеріал обох сторін - передбачуваного батька і дитини. Це може бути крапля крові, слина, волосся - все, що може містити генетичний код.

Хто батько плоду?

Визначити батьківство дитини можна при його перебуванні в утробі. Для цього необхідно зробити аналіз плодового матеріалу.

Також медичні працівники можуть перевірити чоловіка на здатність до зачаття. Якщо його родової матеріал недієздатний, чоловік не може бути батьком дитини.

Якщо Вас цікавить, чи можна довести батьківство методом антропологічної експертизи, то сьогодні її вже зовсім не використовують. Подібність або відмінність рис обличчя не дають повної інформації про спорідненість чоловіка і дитини.


» » Як довести батьківство?