Як назвати команду?

Фото - Як назвати команду?

Здавалося б, що може бути простіше того, як назвати команду, колектив є, "медальний план" готовий, залишається лише вибрати відповідну назву. Але, саме над цим найчастіше і ламають голови організатори та учасники. Таке, на вигляд проста справа виявляється для багатьох практично непосильним, от і з'являються на світ десятки "салютів" і "ракет", "перемог" і "метеорів", "стартів" і "Зеніт". І, начебто, непогані спочатку назви перетворюються вже в заїжджені кліше. Але вихід завжди є, і саме про те, як можна назвати команду, а точніше - як правильно назвати ту чи іншу команду і як не потрібно її називати, ми і поговоримо сьогодні.
Як назвати свою команду?

Тут ми наведемо основні принципи, як назвати футбольну команду, а також будь-яку іншу, що відноситься до командних видів спорту: баскетболу, волейболу, хокею, гандболу та багатьом іншим. Основних принципів іменування спортивного клубу три: рідне місце, компанія-власник і милозвучність назви. Зрозуміло, ці три принципи можна цілком успішно комбінувати.

Принцип місцевості

Ви помітили, що багато футбольні клуби називаються за місцем розташування команди. Прикладів тому - сотні й тисячі. Ось найвідоміші європейські клуби, названі за таким принципом: "Мілан", "Барселона", "Порту", "Ліверпуль", "Гамбург", "Монако". У Росії останнім часом теж пішла мода на такі назви, і не можна сказати, що це погано - називати клуб по рідному для нього місту. От російські приклади: "Ростов", "Краснодар", "Хімки", "Нижній Новгород".

Існує також схожий принцип іменування клубів, заснований на регіоні базування. Це може бути область, край, історична область, навіть район. Приклади районного найменування можна побачити в Англії. Так, лондонський клуб "Вест Хем" названо саме по району Лондона. У Росії такі найменування можна зустріти серед аматорських клубів. Так, у рідному для мене Санкт-Петербурзі на першість міста грають команди "Виборжец" і "Пороховчанін", названі так по імені відповідно Виборзького району та району Порохові.

Що стосується назв футбольних клубів за більш великим регіонам, то в Росії хорошим прикладом можуть служити назви таких клубів, як "Карелія" (Петрозаводськ), "Аланія" (Владикавказ). У першому випадку це назва республіки - Карелія, у другому - історичної області Аланія. Зустрічаються і клуби, де основою для назви послужила якась природна особливість - наприклад, що протікає поруч річка: "Терек" (Грозний), "Іртиш" (Омськ).

Принцип звучності

Цей принцип пропонує найбільші можливості для творчості. Найголовніше, щоб назва була звучним і незабутнім, але, при цьому не побитим і не затертим до дірок. Саме тому не потрібно називати команду, наприклад, "Зеніт" або "Рубін" - їх дуже і дуже багато - до того ж, така назва прирече вас на постійне порівняння з клубами, які відомі вже практично у всій Європі. Набагато краще буде придумати менш частотне, але красиву назву. Наприклад, "Ізумруд" або "Алмаз", якщо так вже не хочеться відходити від теми дорогоцінних каменів. А можна підкреслити силу і міць майбутнього клубу і назвати його, скажімо, "Титан" або "Гігант".


Останнім часом популярними стали назви за іменами відомих героїв минулого і сучасності, а також древніх Богів, тому вам цілком можуть сподобатися такі назви, як "Гермес" або "Меркурій", що свідчить про стрімкості, "Марс" або "Арес", що говорить про силу і рішучості. До речі, непоганою ідеєю може бути і використання космічних назв. Наприклад, таких, як "Альтаїр" - адже в перекладі з стародавнього арабського це означає "летить орел" - чим не назва для амбітної команди? Принцип звучності назви - це, мабуть, найголовніший принцип для того, як назвати шкільну команду.

Принцип власника

Дуже часто команда називається по суспільству чи організації, яка його заснувало. Так, в Росії і в багатьох східно-європейських країнах команди мають явні ознаки приналежності до тих чи інших державним стуктур. Ось найяскравіші приклади: "ЦСКА" (армія), "Динамо" (поліція), "Спартак" (раніше - комсомольська організація), "Локомотив" (залізниця). Часто назва диктує спонсор. Ось явні знаки приналежності команд до організаціям, що працюють в різних комерційних сферах: "Газовик", "Нафтовик", "Будівельник", "Торпедо", "Хімік".

Є види спорту, де назви команд повністю копіюють назви спонсорів. Такий, наприклад, велоспорт, де дуже часто можна зустріти довгі назви, оскільки там містяться найменування всіх спонсорів команди. Саме пам'ятне: "Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli" - італо-венесуельська велосипедна команда, яка з нинішнього року називається куди коротше: "Androni Giocattoli-Venezuela", що говорить, що в назві став використовуватися комбінований принцип: місця розташування та компанії-спонсора .

Комбінований принцип

Погодьтеся, добре, коли є можливість поєднати деякі принципи. Найяскравіші приклади таких назв ми зустрічаємо в Північній Америці. Напевно у багатьох любителів спорту на слуху такі назви хокейних клубів, як "Нью-Джерсі Девілс" ("д'явола з Нью-Джерсі"), "Піттсбург Пінгвінс" ("Пінгвіни з Піттсбурга"), "Лос-Анджелес Кінгс" ("Королі з Лос-Анджелеса "). І баскетбольних "Чикаго Буллс" ("Бики із Чикаго"), "Голден Стейт Уорріорс" ("Воїни з Голден-Стейт"), "Фінікс Санс" ("Сонця з Фінікса") і т.д., і т.п .

У Росії такий спосіб іменування клубів не надто популярний, але іноді зустрічається, хоча, в основному, в таких видах спорту, як американський футбол і регбі. Але саме такий принцип використовується в назвах команд КВН. Якщо ви не знаєте, як назвати команду КВН - подивіться на найяскравіші приклади: "Уральські пельмені", "Нові вірмени", "Одеські джентльмени", "Чотири татарина" - бачите, як вдало можна вписати в назву своє рідне місто, країну або національність. Ось за цим принципом цілком можете піти і ви, якщо вирішили заснувати нову команду Клубу веселих і кмітливих.


» » Як назвати команду?