На яку роботу влаштуватися?

Фото - На яку роботу влаштуватися?

Знайти хорошу роботу, яка до того ж гідно б оплачувалася, не завжди просто. Особливо, якщо ви тільки закінчили вуз або вирішили змінити сферу діяльності і не маєте досвіду роботи в даній області. Нелегко доводиться і студентам, які хочуть підзаробити. Куди можна встоїть на роботу з досвідом і без досвіду роботи, на повний і неповний робочий день, розповість вам наша стаття.
Робота для студента

Для того щоб вибрати, на яку роботу влаштуватися, потрібно визначитися, що саме вас цікавить: заробіток чи отримання першого досвіду.

Якщо на даний момент метою отримання роботи є гроші, це простіше. Скористайтеся Інтернетом для пошуку вакансій з частковою зайнятістю. Промоутери, няні, репетитори, роздавальники листівок, вантажники - ось традиційний список, з якого ви, швидше за все, будете вибирати. Також можна заповнити анкету на посаду касира у великому магазині, працівника ресторану швидкого харчування. Робота в цих структурах нелегка, але кадри потрібні завжди. Безсумнівною перевагою стане офіційне працевлаштування з усіма витікаючими з цього плюсами: оплачувану відпустку та лікарняний, а найголовніше - стаж.

Знайти роботу за фахом також цілком можливо. Єдиний мінус: вона буде малооплачувана. Способи пошуку роботи тут будуть дещо іншими.

  • Перш за все, вивчіть вакансії на дошках оголошення біля деканату. Можливо, там ви знайдете цікавлять вас вакансії.
  • Поговоріть з батьками та товаришами. У кого-небудь з них можуть бути знайомі, що працюють у цій галузі. Вони якщо й не допоможуть із працевлаштуванням, то хоча б дадуть корисні поради щодо пошуку роботи.
  • Корисно буде написати листа-звернення у великі фірми. Таким структурам вигідно набирати молодих людей, щоб вирощувати з них співробітника «під себе». А ще краще пройдіться самим по різним фірмам. Лист може загубитися, не буде часу для відповіді, а розмова - зовсім інша справа.

Якщо ви тільки думаєте над майбутньою професією, то у виборі професії можуть допомогти рекомендації, викладені в статті Як вибрати професію.

Робота без досвіду

Навчання позаду, за плечима - тільки знання і ніякого досвіду. Прийшов час шукати не підробіток, а серйозну роботу. З пошуком роботи без наявності відповідного досвіду доведеться зіткнутися і тим, хто вирішив освоїти нову сферу діяльності. У цьому випадку у вас буде незаперечна перевага перед випускниками - життєвий досвід і той же недолік - відсутність практики у вибраній області.


До пошуку роботи потрібно приступати з чітким усвідомленням того, на яку посаду ви претендуєте, як ви уявляєте майбутню роботу. Якщо на подібні питання роботодавця будете відповідати «я не знаю», «ще не вирішив», «ким дасте» це буде свідчити про несерйозне настрої. При такому ставленні до пошуку ви навряд чи зможете отримати серйозну посаду. Кращий спосіб визначитися з вибором - це пройти короткочасну стажування в аналогічної компанії. Так ви вивчите її роботу «зсередини», а якщо добре себе зарекомендуєте, то і отримаєте робоче місце.

Ідеального місця, де можна знайти роботу, не існує. Потрібно використовувати всі можливості. Складіть грамотне резюме і беріться за пошуки. Вивчіть оголошення спеціалізованих журналів і газет, зазначаючи маркером підходящі оголошення, обдзвоните роботодавців і домовтеся про співбесіду. Якщо відповідного варіанту немає, почніть переглядати оголошення на сайтах, присвячених працевлаштуванню. Відвідайте сайти великих компаній. У них на сторінці зазвичай є розділ "Вакансії". Перегляньте його, саме тут ви зможете знайти підходяще місце роботи. Поговоріть зі своїми знайомими і родичами - можливо, вони допоможуть з працевлаштуванням. Не кращий варіант - звернутися в Державні центри зайнятості. Роботу ви так може і знайдете, але, швидше за все, низькооплачувану і не дуже перспективну.

Припустимо, вас запросили на співбесіду. Насамперед, необхідний правильний настрій. Ви повинні бути впевнені у власних силах, готові до труднощів і навчанню, знати, чого хочете від роботи. На співбесіді цікавтеся діяльністю компанії. По-перше, цим ви полестити роботодавцю та продемонструєте серйозність намірів, а по-друге - отримаєте більш докладне уявлення про потенційного місці роботи. Постарайтеся якомога більше дізнатися про своїх майбутніх обов'язках, структурі компанії. І тільки після цього цікавтеся заробітною платою. Ви повинні бути зацікавлені в отриманні корисних навичок, які в подальшому забезпечать вам гідну посаду з відповідною заробітною платою.

Досвідченим працівникам

Якщо ви маєте досвід роботи, вам буде легше знайти роботу. Ви вже уявляєте певну цінність для роботодавця як підготовлений кадр. На жаль, не всі готові платити за відповідну кваліфікацію. Багато компанія намагаються знайти хорошого працівника за невеликі гроші.

Складіть резюме, яке найбільш повно і з кращого боку охарактеризує вас. Постарайтеся акцентувати увагу на тому, чого досягла компанія за час вашої роботи, якщо ви до цього маєте відношення. Для себе ви повинні визначитися зі списком речей, які вас не влаштовували на попередньому місці роботи, скласти список вимог до нового. Окремо випишіть обов'язкові й бажані пункти. Перегляньте вакансії друкованих та інтернет-видань, відвідайте сайти компаній. Розішліть свої резюме і чекайте запрошення на співбесіду.

Якщо ви вирішили змінити професію або отримати іншу спеціальність, вам необхідно ознайомитися з рейтингом професій, який знаходиться в статті Ким краще працювати. А також додатково читайте статтю Яку роботу вибрати.


» » На яку роботу влаштуватися?