Куди влаштуватися на роботу?

Фото - Куди влаштуватися на роботу?

У своєму житті практично кожен стикався з проблемою пошуку нової роботи. Для деяких вирішення завдання, куди влаштуватися на роботу, не викликає особливих складнощів, але є люди, які не тільки протягом тривалого часу не можуть влаштуватися, але і впадають в депресивні стани, що позначається на результатах співбесід далеко не кращим чином.

Почати пошуки роботи можна традиційним для багатьох способом, а саме відвідуванням веб-сайтів з інформацією про гарячі вакансії та пошуком інформації в газетах, соц.сетях. Розглянемо пошуки роботи докладніше.
Де слід шукати пропозиції

Більшість великих компаній оголошень про прийом на роботу не дають в періодичні видання. Вони користуються спеціалізованими сайтами або кадровими агентствами. Тому знайдіть в інтернеті такі ресурси, відсортуйте вакансії по вашому регіону, збережіть адреси організацій, вакансії яких вам сподобалися і розішліть резюме. Також зверніться в кадрові агентства вашого міста. Якщо ви маєте спеціальність, яка затребувана на ринку праці, співробітники кадрового агентства будуть зацікавлені у вашому швидкому працевлаштуванні, тому як отримують від роботодавця грошову винагороду.

Якщо ви зацікавлені в отриманні робочого місця в якійсь конкретній компанії, то вам слід звернутися на до інтернет-ресурсу у відповідний розділ і ознайомитися з можливостями працевлаштування. Цілком можливо, вам пощастить, і компанія в даний момент потребуватиме співробітника саме вашої професії.

Після розсилки свого резюме за обраними адресами слід додзвонитися до співробітників організацій і упевнитися в його отриманні. Швидше за все, на ваш дзвінок відповість HR-менеджер (кадровик), який у великих і середніх організаціях займається підбором персоналу.

Робота з утворенням

Звичайно ж, наявність вищої освіти дає кандидату більше шансів на працевлаштування. Проте варто враховувати, що багато компаній шукають співробітників з профільною освітою: юридичним, інженерним, економічним і т.д. Важливу роль може зіграти і спеціальність. У той же час нерідкі випадки, коли людина, випустивши з ВНЗ йде працювати в сферу, яка не пов'язана з його спеціальністю. Наприклад, багато журналістів зайняли своє місце будучи інженерами або ж юристами. Все ж прагнення працювати і бажання займатися улюбленою справою може виявитися важливіше наявності відповідної освіти.

Однак важливість наявності самого вищої освіти буває важко переоцінити. Без нього резюме кандидата розглядатимуть неохоче. Тому наявність освіти, хоча б середньо-спеціальної, є не зайвим навіть за наявності у кандидата великого досвіду роботи.

Робота без освіти

Відомо чимало випадків, як люди з незакінченою вищою і навіть без вищої освіти досягали чималих висот. Пов'язано це з тим, що людина концентрувався на роботі, а також приступав від теорії до практики відразу. А тому багато людей здатні дізнатися про специфіку своєї професії набагато більше, а також вивчити її зсередини, ніж кадри, які отримують освіту і мають найчастіше невірне уявлення навіть про ази майбутньої професії.


І все ж, зараз утворенню надають досить велике значення. Не так багато місць, куди можна влаштуватися на роботу без нього. Тому якщо немає можливості вчитися очно, то можна вступити на заочне відділення і поєднувати роботу з навчанням. Так роблять багато успішні люди, і до моменту отримання диплома така людина має і досвід, і підтверджує його утворення документ.

Крім того, багатьом людям потрібна освіта, щоб "навчитися вчитися". Саме так часто говорять в ВУЗах. І це не порожні слова, адже люди від природи мають різні здібності до навчання. У когось вони краще, у когось гірше. Пам'ятайте, що освіта - від слова утворений. А студент на латині означає "той, що навчається самостійно". Після університету цілком можливо вчитися доведеться тільки самостійно і розраховувати тільки на себе і отримані навички.

Досвід роботи

Досвід є ключовим фактором, на який звертають увагу в ході співбесіди. Пов'язано це з тим, що якщо кандидат знає свою роботу зсередини, має багатий досвід, то він зможе принести своїй компанії позитивні результати з більшою ймовірністю, ніж той, хто досвіду не має. Не варто плутати стаж і досвід як поняття. Стаж - це період часу, який людина провела в певній посаді. Досвід - це щось більше. Ось чому співбесіда є настільки важливим етапом у відборі кандидата.

Способи знайти роботу

Люди часто задаються питанням, на яку роботу влаштуватися у зв'язку з браком або відсутністю досвіду. Важливо зрозуміти три моменти:

  1. Якщо не знаєте, що вибрати - вибирайте найбільш підходяще для вас.
  2. Не бійтеся пробувати і вчитися.
  3. Не забувайте про суміжні професії.

Якщо ви зіткнулися з тим, що ваша професія перестала бути настільки затребуваною, як раніше, не бійтеся освоїти суміжну професію. Адже зараз жодна професія не є ізольованою - все пов'язані в межах однієї сфери життя.

Пам'ятайте, що у світовій практиці роботодавець шукає нових кадрів часто не через біржі праці, а через знайомих. Тому не соромтеся обдзвонювати своїх друзів, приятелів і третіх осіб, цілком можливо, що ви знайдете собі нове робоче місце дуже швидко. Чого не знаєте - навчитеся. Люди щорічно витрачають гроші і час на підвищення кваліфікації, так що навчання - це не проблема, а свого роду норма.

У той же час не забувайте розсилати резюме і дзвонити в організації. Якщо ви знайдете собі роботу, то ви вправі відмовитися від інших пропозицій, навіть якщо самі залишали заявки.

Для додаткової інформації прочитайте статті:


» » Куди влаштуватися на роботу?