Ким краще працювати?

Фото - Ким краще працювати?

Рано чи пізно кожен з нас стикається з необхідністю вибору: ким краще працювати? Добре б відповісти на це питання ще перед вступом до ВНЗ, але часто наш вибір спеціальності грунтується на чиїхось чужих доводах. «Іди на філологічний - будеш як мама», - говорять випускниці. «Хочеш заробляти гроші, поступай на економіста», - вселяють батьки її однокласника. «І без вищої освіти можна в житті влаштуватися», - запевняють їхні спільні друзі. У результаті людина може бути сильно розчарований, коли, закінчивши університет і влаштовуючись на роботу, зрозуміє, що зовсім не цього він хотів.

А буває і так, що відпрацювавши якийсь час на одному місці, людина вирішує змінити своє життя і шукає нову роботу. Вибираючи, куди краще піти працювати, потрібно брати до уваги два фактори: власні схильності і перспективи даної спеціальності. Якщо з першим кожна людина повинна розібратися сам, то другий піддається об'єктивному аналізу. Давайте розберемося, які посади сьогодні в пошані, і в яких фахівців потребує ринок праці.
Рейтинг професій

Найпопулярніші і самі затребувані професії - це далеко не одне і те ж. Серед фаворитів у абітурієнтів вузів і раніше, як і протягом останніх п'яти років, економіка і юриспруденція. Але представників цих спеціальностей останнім часом стало так багато, що робочих місць на них просто не вистачає. При цьому компанії-роботодавці відчувають гостру нестачу інженерів, будівельників, медиків.

За даними всеросійських рекрутингових агентств, самі потрібні і високооплачувані професії сьогодні в Росії такі:

  1. Перше місце займають інженерні спеціальності. Особливо цінуються фахівці у сфері будівництва та високих технологій. Багато великі фірми шукають співробітників зі знанням іноземних мов. А ось здобувачів, які відповідали б усім вимогам, явно не вистачає.
  2. «Срібло» у бухгалтерів. Це пояснюється просто: бухгалтери потрібні в будь-який, навіть дрібної фірмі. Солідні компанії, звичайно, воліють фахівців з великим досвідом роботи. Але й платити за їхню працю згодні багато.
  3. Лікарі. Особливо затребувані вузькі фахівці (стоматологи, офтальмологи, ендокринологи). Довгий час медицина була низькооплачуваною сферою, бажаючих отримувати медосвіти стало менше, попит на них, природно, виріс. До того ж, в країні з'являється все більше приватних медичних центрів, вони також потребують хороших фахівцях.
  4. На четвертому місці - сфера обслуговування. Хороші кухарі, офіціанти покоївки, двірники часто отримують не менше тих самих бухгалтерів. Текучка в цій сфері традиційно велика, тому працівники потрібні завжди.
  5. Далі йдуть фахівці з туризму та готельного бізнесу. Приплив до Росії туристів з інших країн зростає, та й самі росіяни стали більше подорожувати, тому пропорційно збільшується і попит на фахівців даної сфери.

Що стосується майбутнього, то тут експерти пророкують успіх таких спеціальностей, як альтернативна енергетика, екологія, IT. Знайдуть своє місце на ринку праці фахівці з розвитку територій, урбаністи. Серед гуманітаріїв велике майбутнє у перекладачів (китайська та японська мови), маркетологів і фахівців в області інтернет-реклами.

Як вибрати компанію своєї мрії

Вибираючи, в якій компанії краще працювати, задумайтеся, а чого саме ви чекаєте від цієї роботи? Амбітним кар'єристам без сумніву варто вибирати великі компанії з перспективами кар'єрного росту. Якщо для комфортної роботи вам потрібен дружний, теплий колектив, де ви будете почувати себе, як у сім'ї, то оптимальний варіант - невеликі фірми. Поступово в країні починає розвиватися фріланс та віддалена робота. І хоча законодавча база з цього питання раніше не опрацьована, але з'явилося хоча б розуміння необхідності легалізувати працю «вільних художників». Серед фрілансерів все більше шукають програмістів, дизайнерів, трохи відстають копірайтери та контент-менеджери.

У будь-якому випадку, вибираючи, ким краще працювати, прислухайтеся до себе, грунтується на особистих інтересах, здібностях і схильностях. Праця на ненависній роботі, нехай навіть престижною і за великі гроші, навряд чи зробить вас щасливішими.


» » Ким краще працювати?