Хто такий бухгалтер?

Фото - Хто такий бухгалтер?

Не так давно спостерігався бум щодо економічних спеціальностей. Абітурієнти прагнули вступити в ті ВНЗ і на ті факультети, які мали хоч яке-небудь відношення до економіки та господарської діяльності. Не останньою в цьому списку була і залишається спеціалізація бухгалтерського обліку. Але мало хто з майбутніх студентів чітко уявляє, чим займається бухгалтер у своїй діяльності і якими якостями він повинен володіти для успішності в професії.
Хто такий бухгалтер: визначення

Щоб глибше зрозуміти суть роботи бухгалтера, зануримося трохи в історію даної спеціальності. Мабуть, професія бухгалтера є чи не найдавнішою в економічній науці. Історія бухгалтерського обліку налічує майже шість тисяч років і відноситься до IV століття до н.е. Правда, тоді мова про науку ще не йшла, але розуміння обліку господарської діяльності вже приходило. І виникла потреба в людині, який би здійснював цей облік.

Сучасне визначення могло б виглядати наступним чином: бухгалтер - це спеціаліст з бухгалтерського обліку, що працює за системою обліку відповідно до чинного законодавства. Функціонал бухгалтера може бути обмежений веденням конкретної ділянки бухгалтерського обліку, але може стосуватися і управління бухгалтерією в частині функціоналу головного бухгалтера.

Так як бухгалтерський облік є дуже важливою організованою системою реєстрації та узагальнення інформації про різні аспекти господарської діяльності економічного суб'єкта, то до фахівця-бухгалтеру пред'являються певні вимоги.

Професійні та особистісні якості бухгалтера


Крім компетенцій, пов'язаних з освітою, і орієнтації в законодавчих та нормативних актах, в загальній бухгалтерській практиці і на глобальному рівні фахівець бухгалтерського профілю повинен володіти певними якостями. А який він - ідеальний бухгалтер?

По-перше, бухгалтер в більшості своїй є матеріально відповідальною особою, а тому ряд якостей, якими він повинен володіти, виникає з цього аспекту діяльності, наприклад, це відповідальність і чесність.

Робота з матеріальними цінностями передбачає не тільки рівень відповідальності, а й уміння впоратися з нервово-психічним напруженням, що виникають в процесі роботи. Таким чином, це вимагає від фахівця володіння певним рівнем стресостійкості. Крім цього, людина, що працює бухгалтером, повинен бути усидливий, акуратний і уважний, так як від точності і ретельності його дій залежить правильність заповнення основних бухгалтерських документів та розрахунків, які він виробляє. Бухгалтер завжди повинен бути здатний відстояти свою точку зору і бути впевненим у своїй правоті, адже невірне або неточне виконання нормативів бухгалтерського обліку може призвести до певних санкцій з боку керівництва або держави.

Також вам можуть бути корисні такі статті:


» » Хто такий бухгалтер?