Що повинен знати бухгалтер?

Фото - Що повинен знати бухгалтер?

Професія бухгалтера - одна з найпопулярніших і найбільш затребуваних на сучасному ринку праці. Щодня роботодавці розміщують на біржах з працевлаштування сотні оголошень про відкриті вакансії в сфері бухгалтерського обліку.

До підбору персоналу бухгалтерії потрібно підходити дуже серйозно, тому що помилки і непрофесіоналізм співробітників при складанні бухгалтерської та податкової звітності можуть обернутися значними штрафами і санкціями з боку контролюючих державних органів.

Керівник організації та начальник служби з підбору персоналу повинні чітко розуміти, що повинен знати бухгалтер, які вимоги потрібно пред'являти до претендентів на цю посаду.
Напрями обліку

Фахівців бухгалтерської служби зазвичай наймають для виконання функцій обліку по одному або декількох напрямках роботи. Організаціям часто потрібні бухгалтери на наступні ділянки:

 • каса і розрахунковий рахунок;
 • облік заробітної плати;
 • розрахунки з дебіторами і кредиторами;
 • облік витрат і доходів від виробництва продукції, робіт, послуг;
 • облік податку на додану вартість (ПДВ).

При невеликому обсязі роботи бухгалтер підприємства може суміщати функції, проводити операції по декількох бухгалтерських рахунках.

Вимоги для бухгалтера

Основними вимогами, що пред'являються до кандидатів на посаду бухгалтера, є:

 1. Наявність середньої професійної освіти за спеціальністю «Бухгалтерський облік» (або спеціальних курсів підготовки бухгалтерів). Вища освіта не є обов'язковою умовою, але буде конкурентною перевагою у претендента на вакансію.
 2. Впевнене користування персональним комп'ютером, знання спеціалізованих програм (наприклад, 1С або іншої програми обліку, використовуваної в даній організації), навички роботи з інформаційно-правовими системами (наприклад, Консультант, Гарант).
 3. Наявність хоча б мінімального досвіду роботи.

Крім того, деякі роботодавці висувають до фахівців даної професії ряд побажань, що стосуються особистих якостей претендента. До них відносяться: старанність, пунктуальність, акуратність, уважність, вміння працювати з великим обсягом інформації. Ось що повинен знати бухгалтер і вміти робити.

Вимоги для головного бухгалтера

Загальновідомо, що хорошого бухгалтера знайти непросто. Але ще складніше відшукати грамотного головного бухгалтера.

Головний бухгалтер - це одна з ключових посад в компанії. Він володіє правом другого підпису фінансової документації, відповідає за організацію бухгалтерського обліку фірми, керує співробітниками бухгалтерії, формує і здає різну, в тому числі і податкову звітність. У невеликих компаніях головний бухгалтер самостійно виконує всю облікову роботу по відображенню фінансово-господарської діяльності підприємства.

Для того щоб знайти найбільш грамотного фахівця на цю посаду, необхідно визначити, що повинен знати головний бухгалтер, якими професійними навичками і знаннями він зобов'язаний володіти.

До вимог, що пред'являються керівниками компаній до даної категорії фахівців, можна віднести:

 1. Наявність вищої освіти за спеціальністю «Економіка, бухгалтерський облік і контроль» (додатковими перевагами кандидата можуть бути наявні у нього сертифікати про підвищення кваліфікації, а також атестат професійного бухгалтера).
 2. Знання всіх стандартів бухгалтерського обліку та податкового законодавства.
 3. Впевнене володіння всіма необхідними обліковими та інформаційно-правовими системами.
 4. Потрібно також досвід роботи головним бухгалтером в інших організаціях.

Крім того, необхідними особистими якостями для претендентів на вакансію головного бухгалтера є відповідальність, ретельність, оперативність, уважність, порядність і безконфліктність.


» » Що повинен знати бухгалтер?