Що таке бухгалтерія?

Фото - Що таке бухгалтерія?

В бурхливе століття ринкової економіки все більше людей займається підприємницькою діяльністю або хотіли б відкрити свою справу. Вступивши на економічну землю фінансових відносин, майбутній підприємець повинен розуміти, що всі дії, які він професійно здійснює, повинні бути відображені і зафіксовані в певній документації: в бухгалтерській документації. В іншому випадку він ризикує заплутатися і збитися в елементарному русі своїх доходів і витрат, і тим більше в розрахунку податків, результати господарської діяльності. Тому в будь-якій організації повинен бути заснований бухгалтерський облік. Для чого він потрібен, в чому його основні завдання, розглянемо у статті.
Визначення бухгалтерії

Для того щоб бухгалтерський облік відбувся, в штаті організації повинен бути бухгалтер або навіть цілий підрозділ, іменоване бухгалтерією. Що ж робить бухгалтерія? А бухгалтерія збирає та зберігає дані про майно і зобов'язання організації або ІП, нараховує заробітну плату та інші виплати, веде податковий облік. І це одне з розумінь, що таке бухгалтерія. Існує ще й інше, яке відноситься якраз до процесу відображення господарських операцій економічного суб'єкта підрозділом компанії або в особі керівника. Основою для ведення бухгалтерії служить правильно поставлений на підприємстві бухгалтерський облік.

Визначення бухгалтерського обліку

Під бухгалтерським обліком розуміють організовану систему збору, реєстрації та узагальнення інформації в грошовому вираженні про становище майна, зобов'язань і капіталі організації. Також в бухгалтерському обліку фіксуються всілякі зміни, яким можуть бути піддані ресурси компанії. Відображення господарських операцій відбувається безперервно, стосовно всіх без винятку операцій і оформляється спеціальними документами. Правильно ведучи бухгалтерський облік, підприємець може вирішувати цілий круг важливих економічних завдань незалежно від того, на який результат діяльності він налаштований. Будь то допомога людям або отримання прибутку.

Завдання бухгалтерського обліку


Саме слово «облік» передбачає точність, контроль і перевірку даних. Так і багато завдань бухгалтерського обліку служать контролю дотримання і виконання договірних зобов'язань, правил ведення угод та обліку по ним. Також бухгалтерський облік поставляє велику кількість інформації про економічний стан організації. Наведемо деякі завдання:

  • контроль дотримання правил, норм, нормативів і кошторисів, встановлених законодавством або внутрішніми актами щодо ведення господарської діяльності;
  • контроль доцільності господарських операцій;
  • контроль наявності та руху майна і зобов'язань;
  • визначення запасів організації для забезпечення стабільності та стійкості розвитку;
  • профілактика негативних результатів господарської діяльності.

У підсумку слідування завданням приводить нас до формування головного бухгалтерського документа - бухгалтерської звітності. І це дозволяє відповісти нам на головне питання, для чого ж все-таки потрібна бухгалтерія.

Також ви можете звернутися в розділ питань і відповідей Домашня бухгалтерія і задати своє питання на цю тему.


» » Що таке бухгалтерія?