Що говорити на поминках?

Фото - Що говорити на поминках?

Не стало рідної людини. Важко на душі ... Члени сім'ї, близькі їй люди після похорону, додання землі тіла покинув цей світ, зібралися на поминальний обід. Всі мовчки сіли за стіл, поклали собі на тарілки по ложечці куті, налили в келихи вина ... Що говорити на поминках?

Для початку непогано було б прочитати всім разом молитву ... А потім, звичайно, ж потрібно добрим словом пом'янути покійного. Ну, хто краще скаже про нього, як не найближчі люди? Хоча часто якраз найближчі в ці хвилини і не можуть нічого сказати. Що говорити на поминках? Кому говорити?

Виступити на поминальному обіді може будь-який з присутніх. Спочатку, звичайно, потрібно втішити скорботних з числа найближчих. Сказати їм, що їх чоловік, батько, брат пішов з цього земного світу в інший світ тільки тілом, а душа його залишилася з нами ... А про сам померлого потрібно говорити добрі слова ... Та й як можна говорити про погане, коли перед вами за одним столом сидять люди, у яких горе? Як говорить прислів'я, «Про небіжчиків або добре, або нічого». І це дійсно так. Та й навряд чи кому в цю хвилину прийде в голову говорити про погане ... Навіщо? Згадайте краще добрі справи покійного, те хороше, що він зробив для вас особисто, для своїх близьких ... Згадайте епізоди вашого життя, пов'язані з ним ... Нічого страшного, якщо це будуть і курйозні ситуації. Тільки, звичайно ж, в цьому потрібно знати міру. Мова за поминальним обідом не варто затягувати, не варто переповідати все життя покійного. Присутні і так все це знають. Ну, а по закінченні трапези, за православним звичаєм - теж молитва.


» » Що говорити на поминках?