Як провести електропроводку?

Фото - Як провести електропроводку?




Дивіться відео

Як провести електропроводку?


Сучасна людина навряд чи може уявити своє життя без електрики. У разі відключення електроенергії звичайні побутові питання перетворюються на важкорозв'язні проблеми. Оскільки це так важливо, то слід знати, як провести електропроводку в будинку або квартирі, з дотриманням усіх норм пожежної безпеки. Допоможе в цьому наша покрокова інструкція.

Інструкція з проведення електропроводки

  1. Перед тим як провести електропроводку, потрібно скласти план приміщення (якщо планується замінити стару проводку в одній кімнаті) або план всього будинку або квартири. Це потрібно для того, щоб заздалегідь визначити місцезнаходження вимикачів і розеток для більш зручного розміщення побутової та електронної техніки: холодильника, пральної машини, телевізора, комп'ютера, мікрохвильової печі і т. П. Також потрібно врахувати розміри меблів, щоб експлуатація розеток і вимикачів не викликала утруднень.
  2. Розподіливши місця розташування розеток і вимикачів, можна побачити, як їх згрупувати. Наприклад, в зоні розташування телевізора потрібно мати не одну, а кілька розеток - для підключення різних пристроїв: звукової системи, цифрового ресивера і т. Д. Також на кухні в зоні робочого столу слід зробити групу розеток для підключення електрочайника та інших побутових приладів. Що стосується вимикачів, то вони встановлюються по одному на кімнату, як правило, біля дверей, на висоті 90 см. Від підлоги.
  3. Розетки і вимикачіФото - електропроводка не єдині елементи, місце розташування яких необхідно прорахувати наперед. У кожній кімнаті будуть розміщені освітлювальні прилади, люстри і світильники, і до них теж потрібно буде провести електропроводку.
  4. Наступним етапом стане розмітка розташування розподільних коробок (в них будуть з'єднуватися наші проводу). Встановлювати їх потрібно в легкодоступних місцях, зазвичай вони розташовуються над вимикачами. Для однієї кімнати буде цілком достатньо однієї распредкоробкі.
  5. Тепер потрібно розмітити на плані, як будуть розташовуватися електричні кабелі. Вибирайте найкоротший маршрут, але враховуйте, що прокладати проводку слід під прямими кутами, відступаючи від стелі Фото - електропроводкасантиметрів п'ятнадцять-двадцять. Деякі прокладають кабелі в підлозі. Якщо це стяжка - використовують труби з поліетилену низького тиску (скорочено ПНД), якщо дерев'яна підлога - труби з металу. Цей варіант виправданий в ситуації, коли планується установка натяжних стель і точна висота приміщення ще не відома. Так як при монтажі рівень стелі опускається, є ризик не вгадати з маршрутом прокладки електричних кабелів по верху.
  6. Після того як всі складові нанесені на план, визначені мета для розміщення всіх елементів проводки, можна приступати до її монтажу. Проводку закритого типу монтують прямо в стіні, для цього потрібно проштробити штукатурку і в отриманому поглибленні закріпити кабель. Якщо в кімнаті вже є натяжні стелі, то електропроводку можна провести відкритим способом, сховавши її за ними. При оформленні переходів між кімнатами, в стіні висвердлюють отвір, вставляють трубу невеликого діаметру і таким чином виводять проводу в сусіднє Фото - електропроводкаприміщення.
  7. Сама по собі електропроводка не дасть освітлення без підключення її до електричного щита. Схем підключення досить багато і всі вони різні. Але більш правильно буде скористатися наступною. Для квартири, що складається з 3-4 кімнат, потрібно 3 автомата: перший забезпечує подачу енергії в дві кімнати, другий - в коридор і третю кімнату, третій - на кухню і в санвузол. Рекомендується виконати прокладку окремого електроживлення для пральної машини і електричної плити.

Умови монтажу дещо змінюються, якщо мова йде про проводці електричного кабелю в дерев'яному будинку.

Проводимо електропроводку в дерев'яному будинку

Відмінність прокладки електричного кабелю в будинку з дерев'яними стінами полягає в тому, що тут можливий тільки відкритий спосіб монтажу. Між стіною і кабелем прокладається азбестова смужка, що виключає контакт проводки з деревом.

Сьогодні також можна придбати спеціальні короби, порожнисті усередині, які дозволяють прокласти кабелі відкритим способом і при цьому зберегти привабливість приміщення. Тим більше що в даний час можна знайти такі короба в різному колірному виконанні: і білі, і із забарвленням під дерево.

Більше цікавої інформації з даної теми ви зможете прочитати в не менш пізнавальної статті нашого ресурсу Як зробити електропроводку в будинку.


» » Як провести електропроводку?