Як підключити вимикач?

Фото - Як підключити вимикач?
Дивіться відео

Як підключити вимикач?


Всі ми розуміємо, що вимикачі встановлюються для розмикання електричного кола, щоб світло в кімнаті горів не постійно, а лише тоді, коли це потрібно. Якщо ви для установки нового вимикача вирішили викликати фахівця, то будьте готові, що за просту заміну вимикача (без проведення до нього електропроводки) вам доведеться заплатити близько 700 рублів, до того ж очікувати будинку майстра протягом декількох годин.

А як підключити вимикач своїми руками? Зробити це зовсім не складно. Досить дотримати заходи безпеки при роботі з електрикою, розібратися з пристроєм вимикача і мати навички роботи зі звичайною викруткою. У цьому випадку ви заощадите гроші за роботу, а часу на підключення вимикача у вас піде не більше 20 - 30 хвилин.

Види вимикачів

При всій різноманітності простих одноклавішних вимикачів, що продаються в магазинах, всі вони можуть бути поділені на два види - вимикачі внутрішньої і зовнішньої установки. Щоб підібрати потрібний вимикач, необхідно спочатку визначитися, як до нього буде підходити кабель напруги - всередині стіни або поверх. Якщо кабель ховається під штукатурку, то встановлюється внутрішній вимикач. Якщо дріт йде поверх стіни, то ставиться вимикач зовнішній.

Вибір місця установки вимикача

За сучасними стандартами вимикачі встановлюються на відстані 1 - 1, 5 м від рівня підлоги. Вимикач повинен знаходитися з того боку дверного отвору, яка протилежна осі відкривання дверей. У цьому випадку при вході в темну кімнату можна буде вільно дотягнутися рукою до вимикача прямо з порога. В іншому випадку вимикач опиниться за дверима.

Підготовчі роботи

Знайдіть у кімнаті розподільну коробку, в якій з'єднуються дроти від люстри, живильного кабелю і вимикача. Якщо такої коробки немає, її треба змонтувати. У коробці відбуватиметься підключення вимикача до світильника.

Від місця передбачуваної установки вимикача проведіть до распредкоробкі електрокабель. Проводка або прокладається поверх стіни і ховається в кабель-канал, або проводиться всередині стіни. В останньому випадку необхідно попередньо проштробити в стіні поглиблення перфоратором.

Далі відключіть в квартирі електрику і подальшу роботу проводите за відсутності в мережі напруги.

Підключення вимикача

  1. Звідти в распредкоробкі дроти від вимикача, люстри і джерела струму.
  2. Вимикач встановлюється на фазному проводі живильного кабелю. Якщо вимикач поставити на нульовий провід, то цоколь світильника завжди буде знаходитися під напругою, навіть коли вимикач відключений. При такому стані речей навіть при звичайній заміні лампочки людина може потрапити під напругу з самими трагічними для себе наслідками. Фазний провід визначається за допомогою індикатора до моменту відключення напруги.
  3. У розподільній коробці нульові дроти від світильника і живильного кабелю скручуються між собою. Фазні дроти від лампочки і джерела струму з'єднуються з двома жилами кабелю, що йде до вимикача.

Установка зовнішнього вимикача

  1. Якщо проводка йде поверх стіни, на місце установки зовнішнього вимикача необхідно спочатку прикріпити підрозетник з фанери. Це робиться за допомогою дрилі, двох дюбелів і саморізів.
  2. Далі зачищаємо жили подведенного кабелю і вставляємо їх у клеми робочого механізму вимикача.
  3. Фіксуємо з'єднання гвинтами.
  4. Прикручуємо робочий механізм до підрозетників, встановлюємо зверху і вставляємо в вимикач клавішу.

Установка внутрішнього вимикача

Якщо ви провели проводку, заховану під штукатуркою, вам потрібно встановлювати внутрішній вимикач. Підключення вимикача до кабелю здійснюється аналогічно вищеописаному. Змінюється тільки спосіб кріплення вимикача до стіни.

  1. У стіні попередньо робиться круглий поглиблення і в нього вставляється підрозетник з пластику.
  2. Робочий механізм вимикача кріпиться всередині підрозетника за допомогою розпірного механізму або прикручується до нього гвинтиками.
  3. Зверху на робочий механізм накладається рамка і клавіша.

Тепер можна подавати напругу і перевіряти якість роботи.

Інші статті на цю тему:


» » Як підключити вимикач?