Як підключити люстру?

Фото - Як підключити люстру?

Якщо з люстри і стелі виходить по 2 дроти, то питання про те, як підключити люстру, як правило, виникає мало у кого, однак і цей випадок ми також розглянемо. А потім розповімо вам, як під'єднати люстру, якщо з стелі і люстри виходить вже по 3 дроти, так як це набагато складніше. Ну і, нарешті, розглянемо випадки і з іншою кількістю проводів. Тим не менш, спочатку давайте познайомимося з деякими позначеннями, які вам знадобляться при розшифровці схем підключення різних люстр, а також з тим, що таке заземлення.
Умовні позначення

Контакти для підключення електропроводки до проводів на люстрі позначаються так: L - це фаза N - це нульовий провід- РЕ - це заземлюючий провід, зазвичай зелено-жовтого кольору.

До речі, якщо люстра випущена давно, то таких позначень може і не бути - тоді доведеться розбиратися з цим самостійно. Тепер про заземлювальному проводі, який встановлюється в будь-якій сучасній люстрі. Позначається він, як ви вже знаєте, буквами РЕ. Якщо електропроводка у вашій квартирі зроблена з заземлюючим проводом, то його також необхідно буде під'єднати до тієї клеми, до якої приєднаний провід заземлення люстри. Якщо ж електропроводка у вас виконана без заземлюючого проводу, як це часто буває в старих квартирах, то заземлюючий провід люстри не приєднуватися, що ніяк не впливає на працездатність люстри. Ну а тепер до варіантів підключення.

Як встановити люстру


Для початку розглянемо стандартний варіант, коли з люстри і з стелі виходять по 2 дроти, а потім перейдемо до більш складним.

  • 2 проводи з люстри, 2 дроти зі стелі. У даному випадку мова йде про підключення однорожковой люстри з однією лампочкою і одноклавішного вимикача. Тут досить 2 дроти, які виходять з стелі, з'єднати з двома проводами, які виходять з люстри - методом скрутки, або за допомогою клем або клемної колодки. Згідно з нормами безпеки фазний провід повинен приєднуватися в патроні до центрального контакту, а розмикатися фазний провід повинен вимикачем. Рекомендується дотримуватися цього правила, однак на практиці найчастіше про це ніхто навіть не замислюється і вимикач і люстра під'єднуються, як доведеться.
  • 3 або більше проводів з люстри, 2 дроти зі стелі. У цьому випадку, в люстрі 2 або більше лампочок, а вимикач варто одноклавішний. Тут можливо 3 варіанти підключення: 1) при включенні вимикача всі лампочки спалахують одночасно-2) включення кожної лампочки окремо багатоклавішні виключателем- 3) включення окремих груп лампочок кожною клавішею багатоклавішні вимикача.

Якщо з стелі виходить всього 2 дроти, то підключити люстру можна тільки по 1-му варіанту, коли всі лампочки спалахують одночасно. У цьому випадку ніяких проблем з підключенням у вас не виникне. Ми ж розглянемо варіант складніше, коли дроти в люстрі з'єднуються для включення кожної лампочки по-окремо. Для початку з'єднуємо паралельно всі пари патронних проводів. Тепер відгвинчуємо гвинти у 1-й і 3-й клем, виймаємо провід, який йде від лівого патрона з 1-й клеми, і вставляємо в третю спільно з правим проводом, який йде від правого патрона.

  • 2 проводи з люстри, 3 дроти зі стелі. Найчастіше при такій кількості стельових проводів у вас встановлений двоклавішний вимикач. Спочатку розбираємося з проводами, які виходять з стелі і знаходимо загальний провід. Для цього нам знадобиться індикатор фази - викрутка з неоновою лампою всередині, яка дозволяє відрізняти фазовий провід від інших - нульового і заземлюючого. Увімкніть на вимикачі обидві клавіші і доторкніться до кожного проводу по черзі щупом індикатора. Загальним виявиться той провід, який буде відрізнятися від двох інших - або на ньому буде світіння, а на інших немає, або, навпаки - на ньому світіння немає, а на інших - є. Якщо індикатора немає - не біда. Під'єднуємо до люстри будь-які 2 стельових дроти і включаємо вимикач, тільки обидві клавіші. Якщо світло запалилося, то з'єднання із загальним проводом вийшло і можна залишити все так. Ну а якщо хочете розбиратися до кінця, то підключіть два дроти так, щоб світло при включенні обох клавіш трохи загорявся. Так ви знайдете ті дроти, які йдуть від вимикача. Тепер залишилося затиснути загальний провід в клеми, а також будь-який інший, який йде зі стелі з 2-ма проводами люстри.
  • 3 або більше проводів з люстри, 3 дроти зі стелі. У цьому випадку люстра багаторіжкові, а вимикач потрібен обов'язково двоклавішний. Тут методика схожа, як і в попередньому випадку. Спочатку потрібно визначити загальний провід з трьох, що виходять з стелі. Як ви вже знаєте, зробити це можна або за допомогою індикатора, або методом перебору, коли загальним буде той провід, при від'єднанні якого лампочки не загоряються. Ну а далі до загального проводу потрібно під'єднати по 1-му проводу з пар, які йдуть від кожного з патронів люстри. Ну а решту 2 стельових проведення з'єднують з вільними провідникам з пар, які йдуть від патронів люстри.

Для того щоб вам було зрозуміліше, як підключити люстру, наведу вам посилання на зрозумілі схеми (позначення ви вже знаєте). Перший варіант тут відповідає 2 проводам з люстри і 2 - з стелі, другий - 2 з люстри, 3 з стелі, третій - те ж саме, проте включення тут буде виконуватися тільки однієї з двох клавіш вимикача, четвертий - 3 дроти з люстри і 3 - із стелі, і, нарешті, п'ятий малюнок - 3 дроти з люстри і 2 - з стелі (з Одноклавішний вимикачем). Що ж - зі схемами, як підключити люстру до вимикача, ми розібралися, а тепер один останній рада, що стосується енергоспоживання вашої люстри. Якщо ваш світильник споживає значну кількість електроенергії, то має сенс задуматися про те, щоб замінити звичайні лампи розжарювання на більш сучасні джерела світла - наприклад, люмінесцентні або світлодіодні лампочками, які, до того ж, досить компактні, а їх енергоспоживання в кілька десятків разів менше , ніж у ламп розжарювання. 


» » Як підключити люстру?