Як підключити 2 вимикача?

Фото - Як підключити 2 вимикача?
Дивіться відео

Як підключити 2 вимикача?

На електричних проводах завжди є два канали подачі - фаза і нуль. Фаза з автомата на щитку проходить в розподільну коробку, де потім надходить на вхід нашого подвійного вимикача. З вимикача фаза по двох проводах проходить на люстру. Нуль заходить в розподільну коробку і проходить відразу на люстру.

Отже, давайте розглянемо, як підключити 2 вимикача.

Як підключити вимикач на дві клавіші

Основними учасниками процесу будуть наступні елементи: щиток в квартирі або під'їзді, сполучна коробка і люстра. Головне зрозуміти, як ділиться фаза і який з проводів - фазний. На вході у нас один фазний провід, який йде від щитка або проводки, а на виході ми можемо отримувати скільки завгодно фазних проводів.

  1. Відключаємо харчування.
  2. Коли розібралися з фазним проводом, розбираємо вимикач. Ми бачимо одну клему внизу (це вхід) і дві вгорі (це виходи для двох фазних проводів).
  3. Підключаємо фазний провід до входу вимикача. До виходу також під'єднуємо (до двох клем) по одному дроту, їх же підключаємо до розподільній коробці.
  4. Нульовий провід завжди один і загальний для всіх фазних проводів. Його під'єднуємо до розподільній коробці.
  5. Виходить з розподільної коробки нульовий провід підключаємо до люстри.
  6. Включаємо харчування. Тепер скористаємося викруткою з індикатором для перевірки, замкнулася чи фаза. Прикладаємо до одного з виходять від вимикача фазних проводів і включаємо світло за допомогою клавіші вимикача. Індикатор покаже, замкнулася чи ні (якщо загориться індикатор на викрутці - так, якщо цього не відбудеться, значить не працює). Перевіряємо і другий дріт, включаємо другу клавішу вимикача.

Про підключення інших пристосувань читайте статті


» » Як підключити 2 вимикача?