Що таке швидкість?

Фото - Що таке швидкість?

У російській мові термін «швидкість» використовується, як правило, для позначення швидкості переміщення об'єкта з однієї точки в іншу. Однак під швидкістю також може матися на увазі зміну в часі різних процесів (швидкість хімічної реакції, швидкість передачі даних), наркотичну речовину, поспішність, квапливість і т.д.
Загальне поняття швидкості

Швидкість - це фізична величина, що дозволяє визначити, який шлях пройшло тіло за одиницю часу. У шкільній програмі для визначення швидкості використовують наступну формулу:

  • V = S / t
  • V - швидкість;
  • S - шлях, пройдену відстань;
  • t - час, за який був пройдений шлях.

Таким чином, можна обчислити, наприклад, швидкість переміщення автомобіля, якщо відомо, що він проїхав 240км за 3 години.

  • V = 240/3 = 80 (км / год)

Тобто при рівномірному русі швидкість автомобіля була 80 км / год. Більш докладно про визначення швидкості можна дізнатися з нашої статті: Як розрахувати швидкість? Як розрахувати швидкість.

Швидкість інтернету

В даний час практично кожна сучасна людина користується всесвітньою мережею Інтернет. Однак лише деякі знають, що таке швидкість інтернету, в чому вона вимірюється і що на неї впливає.

По суті, швидкість інтернету - це максимальна кількість прийнятих та переданих даних за встановлену одиницю часу або, простіше кажучи, швидкість передачі даних. Найчастіше, її вимірюють у кілобітах в секунду (Кбіт / сек) або в мегабитах в секунду (Мбіт / сек), а розмір файлів - в байтах (Кб, Мб, Гб), причому 1 байт = 8 біт.

На практиці це означає, що при швидкості інтернету 100 Мбіт / сек, комп'ютер за секунду здатний прийняти або передати дані в розмірі не більше 12,5 Мб (100/8 = 12,5). Таким чином, наприклад, відео об'ємом 1,5 Гб можна скачати приблизно за 2 хвилини.

Тим часом, швидкість інтернету залежить від багатьох факторів, зокрема:

  • від використовуваного тарифного плану, встановленого провайдером;
  • від технології передачі інформації та пропускної можливості каналу;
  • від швидкості завантаження сайтів.

Крім цього, під швидкістю передачі даних може матися на увазі швидкість переміщення інформації, наприклад, з комп'ютера на флешку і навпаки. При цьому швидкість буде залежати від кількості працюючих в цей час програм та програм, налаштувань операційної системи, встановленого антивіруса і інших обставин.


» » Що таке швидкість?