Що означає бути вільним?

Фото - Що означає бути вільним?

Кожна жива істота, в тому числі і людина, завжди прагне до свободи. А що означає бути вільним? Кожен з нас це поняття розкриває по-своєму, але в той же час кожен з нас хоче бути вільним. Свобода людини залежить від нього самого, а також від соціуму, в якому він живе, а також від того змісту, який він вкладає в поняття «свобода».
Відносність свободи

Наведемо приклад. Людина, будучи ще в дитячому віці мріє про ом, що він виросте і стане вільним: можна не слухати батьків, не вчити уроки, не ходити в школу. І цю годину приходить, але він приносить за собою інші проблеми: робота, діти, сім'я. Виникає питання: коли ж ця людина мала більше свободи? Напевно, під час дитинства. Бо він тепер завантажений ще більше і залежить від багатьох життєвих факторів. Минув час. Наш герой не подружився з законом і потрапив у місця позбавлення волі. Вільний він сьогодні? Фізично, звичайно, немає. Морально? Це залежить від його характеру: гризе його совість про скоєне? Переживає чи він про свою сім'ю? Звідси видно, що таке поняття, як свобода особистості, відносне.

З прикладу ми можемо зробити висновок про те, що різні люди в одних і тих же умовах будуть вважати своє положення не однаковим: один може говорити, що він вільний, а другий буде не вільною людиною.

Якими бувають види свободи

Поняття «свобода» вчені розглядають у всіх її проявах, і виходячи з цього вони визначають чотири види свободи. А саме:

Перший вид - це свобода фізична. Якщо людина фізично вільний, значить, він має можливість йти, куди йому захотілося і робити те, що йому хочеться.

Другий вид - свобода духовна. Вона дає можливість людині жити у своєму сприйнятті світу, він має можливість висловлювати те, про що він думає.


Третій вид - свобода національна. Людина може жити зі своїм народом і вважати себе його частинкою.

Четвертий вид свободи - державна. Вона дає можливість людині вибрати уряд, під владою якого він хотів би жити.

Що означає бути вільною людиною

Знову повертаємося до питання свободи людини. В першу чергу свободу індивідуума потрібно розглядати, як свободу зайнятості. Він повинен займатися саме тим, що подобається йому. Його діяльність повинна приносити для нього не тільки користь, а й моральне задоволення. Чи вільні ми з цієї точки зору? Напевно, немає, тому, що сьогоднішній час нам не дає можливості вибору роду діяльності. Ми змушені займатися тим, що нам принесе достаток. А достаток матеріальний не забезпечує нам стану свободи.

Кожен день, приходячи на роботу, ми підкоряємося своєму керівництву, графіку роботи установи чи підприємства, його статутом і правилами. У своєму роді людина постає рабом тієї структури, в якій він працює. Добре, коли існують найменші людські відносини між роботодавцем і співробітником, коли його праця і старання оцінюють по заслугах. Інакше він стає маленьким шурупчиків тієї системи, яка його гнітить.

Звідси напрошується висновок не достаток і ситість людини визначає його свободу. Людина повинна працювати творчо, він повинен розорювати свою душу віддавати людям своє вміння і показувати талант. Тоді про нього можна буде сказати, що він дійсно вільний.

Поняття свободи людини можна розглядати з багатьох сторін і позицій, але головним індикатором визначення своєї свободи є сама людина, його помисли і його ставлення до життя і навколишнього суспільству.


» » Що означає бути вільним?