Хто такі ліберали?

Фото - Хто такі ліберали?
Дивіться відео

Хто такі ліберали?

Лібералізм представляє суспільно-політичне, ідейне, а також філософське течія, яка визначає права і свободу кожного громадянина як вищу цінність. Слово «лібералізм» походить від латинського liberalis, що означає «вільний». У статті спробуємо розібратися, що означає це поняття і хто такі ліберали.

Поняття лібералізму

Лібералізм проголошує, що права і свобода будь-якої людини є найвищою цінністю, правовою основою порядку суспільства. Самими найважливішими поняттями лібералізму є, насамперед, людський вибір, релігія, свобода слова і вибору в суспільстві.


Ще при діяльності монархів лібералізм зародився в знак їх безчинства. Лібералізм в свій час принципово відкинув верховенство права монархів і всю роль релігії як єдиний на той час джерело істини. І замість цього всього активні діячі лібералізму запропонували наступне:

  • забезпечити кожного громадянина всім необхідним, включаючи в цей список особисту свободу громадянина, а також право мати гідне існування (життя) і свободу;
  • дати повне забезпечення всіх прав громадянам;
  • врегулювати закон по відношенню установки рівних громадянських прав;
  • встановити вільну економіку ринку, свободу підприємництва;
  • ввести відповідальність уряду за народ, а також чистоту і прозорість державної діяльності.

Крім того, в тлумачному словнику Ушакова представлені наступні значення слова "ліберали":

  • прихильники ліберальної течії;
  • представники ліберальної партії, яка протистоїть консервативному течією;
  • вільнодумні люди.

Лібералізм і його основні форми

Класичний лібералізм походить з того, що всі права повинні знаходитися тільки в руках юридичних і фізичних осіб, а держава повинна проявляти і чітко виконувати тільки захист цих прав. Всі течії і протиріччя викладені більш детально у Загальній декларації прав людини.

Представники лібералізму

Прагнення до свободи було завжди актуально у всі часи, починаючи від часів стародавньої Греції і закінчуючи Китаєм. Першим висунув ідею лібералізму Джон Локк. Він говорив про те, що вільні люди (особистості) можуть стати основою стабільного і впевненого суспільства. Іншим представником лібералізму став Руссо, який надав своєму трактату інше розуміння. Він звернув увагу, що люди з товариства не мали своєї власності. Таким чином, Руссо запропонував вирішити дану проблему освітою, дозволяючи всім людям найбільш вигідно реалізовувати свої здібності і бажання.

Про те, що таке ідеологія, можна дізнатися зі статті Що таке ідеологія.

Якщо ви хочете більше дізнатися про різні партіях і їх видах, читайте статтю Які є партії.


» » Хто такі ліберали?