Як навчити дитину англійської?

Фото - Як навчити дитину англійської?

Англійська мова з кожним днем все впевненіше входить у життя сучасної людини. Зараз вже важко уявити успішного менеджера, або топ-керівника без знання іноземної мови. У Китаї та Японії, Росії та Аргентині - по всьому світу можна зустріти людей, які володіють англійською. Ця мова допомагає долати континенти, і налагоджувати відносини між людьми абсолютно різних культур.

Враховуючи глобальне світове лідерство зазначеного прислівники, не викликає подиву той факт, що все більше батьків бажають навчити свою дитину англійської мови. Однак підходити до даного питання потрібно грамотно і відповідально, щоб потім не було розчарувань з боку батьків, і повного відторгнення з боку дитини.
Вивчення мов дитиною

Розглянемо правила того, як навчити дитину англійської мови. Вчені вже давно відзначили той факт, що діти набагато швидше дорослих запам'ятовують незнайому мову, їхнє сприйняття ще не засмічене різними термінами, і дитячий мозок активно вбирає інформацію. Грунтуючись на ці дані, були розроблені різні методики навчання дітей англійської мови.

Підбираючи метод навчання, батькам, в першу чергу, слід орієнтуватися на вік малюка. Вчені та педагоги досі не прийшли до єдиної думки, коли ж краще починати вивчення англійської мови дітям. Деякі вважають, що починати можна вже з півтора років, інші пропонують почекати до трирічного віку. Знаходяться також прихильники теорії про те, що раніше п'яти років навантажувати психіку малюка не варто, так як він ще зовсім малий і це для нього непосильний тягар.

У батьків є кілька варіантів навчання дитину англійської мови:

  • Навчання дитини батьками вдома.
  • Вивчення мови в спеціалізованих групах при дитячих центрах раннього розвитку, будинках творчості та подібних дитячих установах.
  • Індивідуальне навчання дитини за допомогою репетитора або няні.

Навчання дитину англійської мови батьками

Цей метод не настільки легкий, як може здатися на перший погляд. Від батьків в цьому випадку буде потрібно просто фантастичне терпіння і вміння зрозуміти і зацікавити дитину. Однак при правильній постановці процесу, при такому варіанті вдається домогтися чудових результатів.


Слід зазначити, що починати вчити дитину розмовляти англійською можна вже з самого раннього віку, буквально з пелюшок. Але для цього в родині повинні бути відповідні умови. В ідеальному варіанті, хтось із батьків повинен чудово знати англійську мову і володіти ним досконало. Тут потрібно дотримуватися певних правил:

  • З перших днів життя малюка один з батьків розмовляє з ним тільки по-англійськи, ніколи не переходячи на рідну мову
  • Батьки не повинні мінятися ролями, розмовляти англійською мовою повинен завжди тільки той, хто це робив з самого початку, до досягнення дитиною цілком свідомого віку семи-восьми років
  • При такому методі, той з батьків, хто навчає дитину, повинен володіти прекрасним вимовою, щоб не зіпсувати малюкові дикцію, так як згодом виправити це буде досить важко.

Якщо ж момент був упущений, і батьки вирішили навчати дитину в більш свідомому віці, то їм потрібно визначитися з методикою вивчення англійської мови. Їх зараз досить багато, але серед безлічі рекламних та комерційних проектів дійсно ефективними залишаються тільки декілька:

  • Найвідоміша методика Зайцева - дозволяє навчити дитину читати по-англійськи, писати і виробити відмінне вимову. Активно використовуються кубики, яскраві таблиці, аудіо та відео посібники.
  • Ігрова методика - в цьому випадку заняття проводяться у вигляді ігор, ненав'язливо, таким чином, щоб малюк навіть не зрозумів, що відбувається навчання. Також застосовуються різні картки з картинками, спеціальні ігри, розучуються пісеньки і віршики.
  • Проектна методика - по ній можна займатися з дітьми старше чотирьох років. Полягає в проведенні уроків з обраної теми, з подальшим її закріпленням. Дитина при цьому виконує завдання і показує його викладачу.

Вивчення мови в спеціальних групах

Як навчити англійської мови дитини, якщо жоден з дорослих не володіє достатніми знаннями? Найкращим виходом у такій ситуації буде записати малюка в спеціальні дитячі групи для вивчення іноземних мов. Зараз таку послугу пропонують у багатьох дитячих клубах, будинках творчості чи дитячих центрах раннього розвитку. Безсумнівним плюсом таких груп є наявність досвідчених педагогів, професійні методики навчання і можливість займатися в дитячому колективі.

Саме колективні заняття малюка з дітьми його віку допомагають краще засвоїти матеріал і швидше вбирати в себе знання. Як правило, для дітей від двох до п'яти років заняття відбуваються в ігровій формі. Викладачі проводять різні конкурси, розучують з дітлахами пісеньки англійською мовою або невеликі вірші. Активно використовуються різні картинки, кубики, розмальовки.

Індивідуальне навчання з репетитором

Такий метод навчання полягає в заняттях дитини з педагогом або нянею на дому. Тут все залежить від кваліфікації і досвіду педагога, його вміння ладити з дітьми. Викладач повинен чудово знати, як навчити дитину англійської алфавітом і граматиці, а також відмінно володіти усною розмовною мовою з правильною вимовою. За якою методикою займатися батьки можуть вирішити спільно з педагогом, хоча зазвичай в репетиторів вже є готова система занять.

Дуже важливим моментом тут буде взаєморозуміння між дитиною і педагогом. Батьки повинні проконтролювати цей момент, і якщо з якої-небудь причини контакт з учителем не встановлений, краще не примушувати дитину продовжувати заняття. Можливо, кращим варіантом буде підшукати іншого претендента на цю роль.


» » Як навчити дитину англійської?