Як могли побудувати піраміди?

Фото - Як могли побудувати піраміди?

Питання про те, як і ким були побудовані єгипетські піраміди, досі залишається актуальним. Відповідь на нього включає кілька теорій, які не мають під собою точного наукового підтвердження. І сьогодні залишається загадкою, як без будь-яких підйомних механізмів єгиптянам вдавалося перемістити величезні кам'яні брили до місця будівництва і потім піднімати їх на многометровую висоту (так, вершина найвищої піраміди знаходиться в 147 метрах над землею). При цьому сама древня єгипетська піраміда датується 2575 роком до нашої ери, остання - 1570 роком.
«Водна» гіпотеза будівництва пірамід

Недавнє дослідження підтвердило версію про те, що самі масивні кам'яні блоки єгиптяни могли пересувати по піску, попередньо поливаючи його водою. Фізики з університету Амстердама провели експеримент: вони вирішили перемістити важкий вантаж на величезних санях. Шлях їх пролягав через пустелю, пісок постійно скапливался купою, ускладнюючи рух. Але коли шлях перед саньми змочили водою, пісок перестав збиватися. Також зменшилася тертя між полозами вози і вологим піском.

Ця технологія так само проста, як і геніальна. Її «підгледіли» датські вчені всередині єгипетської гробниці, що датується 1900 роком до нашої ери. На зображенні була відображена сцена перевезення великої статуї - більше ста чоловіків штовхали сани, а один поливав водою пісок перед полозами.

Розширену теорію про водної транспортуванні кам'яних брил висловив французький інженер Мішель Енкез - він припустив, що блоки доставлялися до місця будівництва за допомогою спеціальної гідросистеми - були споруджені водні канали, по яких човни, навантажені каменем, допливали до пункту призначення.

Гіпотеза про давньоєгипетському бетоні

Французькі та американські дослідники аналізували камені, з яких складені піраміди Хеопса, Хефрена і Мікеріна. Незабаром вони опублікували сенсаційну новину про те, що кам'яні моноліти насправді були відлиті зі штучного матеріалу, за властивостями схожого на бетон. Рукотворні блоки знаходилися у верхніх рядах пірамід між монолітами природного походження. Учені навіть оприлюднили склад бетону: пальмова зола, крихта пісковика і особливий вид соди, отриманої з води Нілу. На їхню думку, бетон виготовляли на будівельному майданчику, а потім у відрах піднімали на верхні яруси пірамід і там заливали його в дерев'яні форми. Але інші вчені називають теорію давньоєгипетського «бетону» повною дурістю. Вони стверджують, що єгиптяни використовували нуммулітові вапняк - породу, що включає в себе скам'янілі організми. Тому ні про яке бетоні і мови бути не може.

Як були побудовані піраміди: альтернативні версії


Висуваються і сумнівні версії походження єгипетських пірамід. Зокрема, згадується якась більш давня надрозвинену цивілізація, яка залишила це чудо світу єгиптянам «у спадок». Але професійні єгиптологи говорять, що гіпотеза про горезвісну працивилизации абсурдна. Останні геологічні дослідження підтверджують, що часові межі спорудження пірамід залишаються колишніми - третє тисячоліття до нашої ери.

Прихильники версії про НЛО, в свою чергу, стверджують, що інопланетяни могли побудувати піраміди або, як мінімум, допомагали в цій нелегкій справі єгиптянам. Вони підкріплюють свою теорію тим, що і сьогодні ці споруди дивують своєю масштабністю, хитромудрої конструкцією і незрозумілим призначенням.

Але, як стверджують вчені, піраміди були побудовані людьми, а точніше вільними общинниками стародавнього Єгипту. Близько пірамід знайшли численні поховання працівників, які працювали на будівництві, - рабам б не дозволили бути похованими поруч з кам'яною гробницею фараона. Також по недобудованим пірамідним комплексам XVI століття до нашої ери в Завієт ель-Аріани (у двох кілометрах від Гізи) фахівці розуміють, яким був принцип системи пандусів для підйому будівельних блоків наверх.

Традиційну версію будівництва пірамід підтвердив також проект NOVA, який не так давно реалізували американські та японські вчені. В ході нього модель піраміди була зведена за допомогою тільки давніх технологій та обмеженого числа робітників, в короткі терміни.

Але, незважаючи на дані експериментів, у наш час єгипетські піраміди продовжують зберігати в собі безліч невирішених загадок і таємниць, розібратися в яких поки не під силу нікому.


» » Як могли побудувати піраміди?