Де знаходяться піраміди?

Фото - Де знаходяться піраміди?

Напевно, сама знаменита на весь світ визначна пам'ятка - це єгипетські піраміди. Щорічно мільйони туристів відвідують ці стародавні будови, які пережили багатьох правителів.
Де знаходяться піраміди в Єгипті

Найбільш відомими і «розрекламованими» є піраміди на плато в Гізі, що в шістнадцяти кілометрах від Каїра. Тут знаходиться комплекс з шести пірамід, які поки ще відкриті для відвідувачів, але незабаром влада Єгипту їх закриють, щоб зберегти історичну спадщину.

Тут в Гізі знаходиться найбільша в світі піраміда Хуфу або, як часто її називають, піраміда Хеопса. Висота піраміди на сьогоднішній день складає 138 метрів, але спочатку вона була на вісім метрів вище, просто за тисячоліття пустельні вітру і дощі «змили» частину піраміди.Фото - Піраміди

Також тут розташована піраміда Хефрена, яку охороняє мовчазний Сфінкс.

У Єгипті є й інші піраміди, які варто відвідати. У п'ятнадцяти кілометрах від місця, де знаходиться піраміда Хеопса, в Саккре, розташований ще один комплекс пірамід. Цікава туристам буде ступінчаста піраміда Джосера. Будувалася вона під патронатом архітектора Імхотепа, саме він вперше використав для будівництва тесаний камінь (до цього піраміди будували з вапняку).

Всього на території Єгипту знаходиться 46 пірамід, що збереглися до нашого часу. Комплекси пірамід розташовані в Абу-Роаш, Медумі, Дашуре, Лахуне та інших містах. Є також комплекси пірамід в Судані, це незвичайні піраміди Мерое.

Але не одна Африка може похвалитися унікальними пірамідами. Є піраміди в Іспанії на острові Тенеріфе, у Китаї в провінції Джілін. Пірамідою є Бріхадешвара - фортеця-храм в Індії. Нещодавно археологи розкопали піраміду в Криму. Не можна не згадати піраміди древніх майя.

Де знаходяться піраміди майя

Народи майя жили на території сучасної Мексики, Белізу, Гондурасу і Гватемалі, і саме там можна знайти храмові комплекси у формі пірамід. Цивілізація майя Фото - Пірамідизалишила багато загадок, і якщо в Єгипті піраміди служили місцем поховання, то майя використовували піраміди і як гробниці, і як обсерваторії, і як жертовні вівтарі. Найбільш відомі комплекси пірамід можна знайти у містах Чичен-Іца, Ушмаль, Паленке, Ель-Мірадор, Теотіуакан. Вчені пов'язують занепад цивілізації майя саме із занепадом Теотіуакана, адже в цьому місті розташовані так шановані древніми майя піраміди Сонця і Місяця.


» » Де знаходяться піраміди?