Як виміряти кут?

Фото - Як виміряти кут?
Дивіться відео

Як виміряти кут?

При вирішенні завдань в геометрії ми постійно стикаємося з різними фігурами - плоскими і об'ємними. Більшість геометричних фігур складається із сторін і кутів. Виняток становлять коло, еліпс, куля. Вимірювання кутів - важлива частина рішення, іноді тільки правильне вимір і допомагає вирішити завдання і знайти правильну відповідь.

Як же правильно виміряти кут?

Транспортир - це спеціальний прилад, в чому схожий на лінійку, який має дугу з нанесеною на неї шкалою. Цифри на цій шкалі означають градуси. А в градусах, як відомо, і вимірюють кути.

Як виміряти кут транспортиром

Досить прикласти центр транспортира до точки - вершини кута. Центр транспортира - це маленька точка під дугою на прямій лінії. У ньому часто роблять невеликий отвір, щоб було зручно накладати його на вершину кута.

Фото - кутОтже, докладаємо центр до вершини, поєднуємо пряму лінію транспортира з однією з сторін кута - вони повинні точно збігатися. Потім дивимося, де перетинає транспортир друга сторона кута. Якщо вона раптом не дотягується до транспортира - її можна трохи подовжити пунктиром. У підсумку вона повинна перетнути шкалу на дузі - цифра, яку вона перетинає і є градусна міра кута. Транспортиром можна також малювати кути, дізнайтеся про це тут: Як користуватися транспортиром

Як виміряти кут без транспортира

В деяких окремих випадках кут можна відрахувати по клітках у зошиті. Наприклад, кут 90 ° малюється як 2 перпендикулярні лінії, що виходять з однієї точки. Вони збігаються з клітинами зошити і по горизонталі, і по вертикалі. Якщо ж одна сторона кута Фото - кутзбігається з клітинами горизонтально, а інша перетинає кожну клітинку рівно по діагоналі, то цей кут буде рівний 45 °.

Є також спосіб вимірювання кута за допомогою годинника. Якщо ви раптом забули транспортир, а на руці у вас годинник зі стрілками, то спробуйте прикласти центр годин до вершини кута, одну сторону поєднати з цифрою 6, а другий продовжити пунктиром. Одна хвилина буде дорівнює 6 градусам.

Спосіб, звичайно, не дуже зручний, але іноді рятує.


» » Як виміряти кут?