Як чистити мову?

Фото - Як чистити мову?

Щоденний догляд за порожниною рота - обов'язок кожної людини. Але як часто ми чистимо зуби, забуваючи про те, що і на мові накопичується наліт, в якому розмножуються бактерії. Так, як чистити мову, щоб дихання залишалося свіжим?
Пристосування для чищення мови

Для очищення мови люди з давніх часів користувалися різними пристосуваннями. У Китаї це був срібний і позолочений скребок, в Європі частіше застосовували вироби зі слонової кістки, панцира черепахи. Жителі Росії використовували срібні скребки у вигляді ложечки із закругленими прорізами.

Використовувати срібні ложки радять і зараз, оскільки цей метал має бактерицидні властивості. Зі спеціальних засобів можна виділити пластикові скребки і зубні щітки з зворотною стороною у вигляді борозенок або пупиришек.

Як чистити

А як правильно чистити мову? Очищення мови повинно проводитися мінімум два рази на добу: після сну і на ніч. Робити це треба з використанням зубної пасти, проводячи скребком кілька разів від кореня язика до кінчика. Після цього можна нанести бактерицидний гель для ясен, потримати пару хвилин і прополоскати рот.

Народна медицина рекомендує спосіб, при якому разом з рятуванням мови від нальоту відбувається і очищення організму через слинні залози. Вранці натщесерце треба протягом 10-15 хвилин смоктати рослинне масло. Воно як адсорбент витягує всі шкідливі речовини. Масло треба виплюнути, а рот прополоскати.

Мова - показник здоров'я

Наліт може бути ознакою різних захворювань: носоглотки, печінки, травного тракту. У здорової людини на мові не буває щільного нальоту, лише трохи з ранку. Тому, основне правило позбавлення від нальоту - з'ясування причин його появи у лікаря.

У немовлят наліт може бути ознакою молочниці. А як чистити новонародженому мову? Роблять це марлевою серветкою, намотаною на палець і просоченої розчином соди або нистатина. Можна купити спеціальну щіточку у вигляді ковпачка, що надівається на палець.

Слідкуйте за чистотою мови - і будьте здорові! 


» » Як чистити мову?