Що таке мед?

Фото - Що таке мед?

Вираз «солодкий, як мед» нам відомо ще з дитинства. Адже це один з перших продуктів, яким ми лікуємося, коли захворіли. Це та солодкість, яка корисна і ніколи не набридне. Тому на питання, що таке мед, відповідь може дати навіть найменша дитина, якому давали в нього вмочіть пальчик.
З наукової точки зору

Якщо ця речовина таке солодке і приємне, тим більше, застосовується при багатьох захворюваннях, то назріває інше питання: з чого зроблений мед? Адже не кожен з нас має можливість побачити пасіку, а тим більше стежити за процесом створення меду. У його основі лежить нектар, речовина, яка виділяють рослини при цвітінні. Його може зібрати тільки бджола. Тому, мед називають біологічно активним продуктом.

Якщо розглянути хімічний склад меду, то можна сказати, що меду рівних немає. До його складу входять фруктоза і глюкоза, сахароза, азотисті речовини, декстрини, органічні кислоти, вітаміни, які потрібні для організму - В1, В2, С, а також до його складу входять мінеральні речовини, вода і діастаза. І це не повний перелік речовин, які входять в мед. Таких сполук є більше ніж півтисячі.

Властивості меду з дієтичною точки зору визначають вуглеводи, які в меді складають основну частину. Якщо ми їмо їжу, то наш організм докладає зусиль для того, щоб вона переварилася, але це не про мед. Наш організм із задоволенням засвоює такий продукт, як мед. Ферменти, які містить мед - природні каталізатори, вони «вміють» добувати енергію з решти їжі. Тому, вживаючи такий продукт, як мед, ми допомагаємо своєму організму, зменшуючи його знос.

Для нашого здоров'я дуже важливі мікроелементи та мінеральні солі. Тут нам теж допоможе мед. Є таке правило - чим темніший колір меду, тим більше в його складі мінеральних речовин.

Незамінні складові меду дуже важливі для нашого організму. Природні ліки повинне нами застосовуватися, як засіб профілактики багатьох хвороб. Кожен день ложечка меду, і ви убережетеся від прийому ліків.

Ніколи не ставте в один ряд натуральний і штучний мед, який варять на основі цукру і якихось ще добавок. Такий мед годиться для застосування його в кондитерських цілях, але ні в якому разі не замінюйте їм натуральний. 


» » Що таке мед?