Скільки готувати в пароварці?

Фото - Скільки готувати в пароварці?

Пароварка - чудове винахід, що дозволяє досягти повної готовності продуктів і при цьому зберегти всі їхні корисні речовини і вітаміни. Готувати на пару рекомендується людям, що бажають вести здоровий спосіб життя і тим, кому їжа, подвергающаяся інший тепловій обробці (наприклад, смаженні або запеканию), протипоказана.

Про те, які страви можна приготувати, використовуючи цей унікальний прилад, розповість стаття нашого ресурсу Що приготувати в пароварці, а в цій статті ми обговоримо, скільки по часу повинні готуватися м'ясо, риба, овочі і деякі інші продукти.
Час приготування в пароварці різних продуктів

За великим рахунком час приготування різних продуктів в пароварці залежить від потужності самого пристрою і від розмірів порцій, які ви збираєтеся готувати. Також до кожної пароварці додається інструкція, в якій чітко прописаний вагу і час приготування кожного виду страв. Але в основному всі ці показники близькі один до одного, і ми візьмемо найбільш часте значення для порцій середніх розмірів.

М'ясо

М'ясо в пароварці потрібно готувати не менше 60-90 хвилин, за умови, що це тонко порізана м'якоть. Великі шматки не пропарити, навіть якщо ви овдовіле збільшите час приготування. Страви з фаршу, такі як котлети, тефтелі, манти або зрази готувати потрібно також не менше години, виняток становлять курячі битки, вони можуть приготуватися за 20-30 хвилин.

Трохи зменшити час приготування можна, коли йдеться про курячому м'ясі, кролятині і індичці (маються на увазі шматочки, а не ціла тушка). Їх пароварка може приготувати за 45-50 хвилин.

Риба

Риба в пароварці виходить дуже смачна, соковита і не така калорійна, як якщо б її смажили на сковороді. Готується вона набагато швидше м'яса, і отримати корисне і поживне блюдо можна буквально за кілька хвилин. Так, кефаль буде готова через 30 хвилин, шматок жирної сьомги - через 15 хвилин, стейки сома - через 30-40 хвилин. Але є страви з риби, готовності яких доведеться почекати трохи довше. Так, щука фарширована порадує своїм ніжним смаком тільки через 70 хвилин.

Овочі


На пару чудово готуються не тільки м'ясо і риба, а й овочі. Їх вітаміни і мінерали, піддаючись обробці парою, не руйнуються, на відміну від варіння, коли все корисне просто йде у воду. При середніх працях порізаних невеликими шматочками овочів час їх приготування в пароварці становить 30-35 хвилин.

Можна поєднувати різні продукти і готувати, скажімо, картоплю, моркву і спаржу разом. В пароварці можна навіть зробити яйця круто, досить витримати їх там 20 хвилин.

Секрети приготування страв у пароварці

Пароварка складається з декількох чаш, і це не дарма. Наявність двох або навіть трьох ємностей дозволяє готувати кілька страв одночасно. Щоб під час приготування якомога менше втручатися в процес, потрібно заздалегідь потурбуватися про те, що саме і в якій чаші буде у вас готуватися.

Продукти з великим терміном приготування (м'ясо, деякі страви з риби) слід помістити в нижню чашу, оскільки найінтенсивніший і гаряча пара дістанеться саме їй. Ярусом вище можуть розташовуватися овочі, у них час готування менше, а значить, покинути пароварку вони повинні будуть раніше.

На кожний встановлений зверху ярус додайте до основного часу приготування п'ять хвилин. Так, у чаші №2 прибавка буде п'ятихвилинної, а у чаші № 3 - десятихвилинної. Це потрібно для того, щоб продукти грунтовно пропарились, адже пара, проходячи через нижні чаші, втрачає частину своєї температури.

Більше корисної інформації про способи та терміни приготування різних страв у пароварці ви знайдете на нашому сайті в не менш пізнавальної статті Як готувати в пароварці.


» » Скільки готувати в пароварці?