Gbp: що за валюта?

Фото - GBP: що за валюта?

Кожна держава має певну валюту, якою можуть користуватися громадяни всередині цієї країни.

Багатьом знайома така валюта, як долар або євро, але крім цих двох є багато інших. Наприклад, GBP. Що за валюта? Зараз розберемося.
Грошова одиниця Британії

Скорочення GBP походить від англійської мови і означає Great Britain Pound. Ця назва грошової одиниці Британії та Ірландії, а саме - британських фунтів стерлінгів. Такою валютою користуються в Уельсі, Шотландії, Англії та Північної Ірландії.

Один фунт має в собі сто пенсів. У повсякденному житті британці використовують банкноти з номіналом в 5, 10, 20 і 50 фунтів. У монетному вигляді є 5, 10, 20 і 50 пенсів, а також 1 і 2 фунти. Рідко можна зустріти монети в 25 пенсів і в 5 фунтів.

Факти історії

Дана грошова валюта має свою цікаву історію. Є багато версій того, звідки пішли фунти стерлінгів. Одні кажуть, що така назва своїм корінням сягає в далекий 12 століття, тоді воно мало значення одного фунта очищеного срібла. Дана назва має нерозривний зв'язок з стародавньої англійської монетою, виготовленої зі срібла, вона називалася стерлінгом.

Ще однією поширеною теорією вважається версія Уолтера Пінчбек. Відповідно до неї, для грошової одиниці застосовувалося ім'я «Easterling Silver», що означає срібло з східних земель. Такі монети 925 проби складалися з срібного сплаву і створювалися в Німеччині. Саме район північної Німеччини назвали «Easterling». Використовувати таку довгу назву в повсякденному мовленні було важко, тому монети, які виготовлялися Генріхом II для Англії, придбали скорочений варіант, що звучить як «Sterling Silver» і перекладається як монетну срібло.

Остаточна назва грошової одиниці Британії закріпилося за нею в 1694 році. У цьому ж році англійський банк вперше випустив банкноту. Хоча повна назва GBP - фунти стерлінгів, в сучасному світі застосовується коротке скорочення фунт.

Інформацію про інших грошових одиницях можна знайти в розділі Валюта.


» » Gbp: що за валюта?