Коли садити розсаду?

Фото - Коли садити розсаду?

Завзяті дачники і садівники вже в лютому починають займатися підготовкою до розсади квітів та овочів. Для того щоб правильно розрахувати строки посіву розсади, потрібно знати час, за який вона досягає зрілості. Про те, як правильно садити розсаду, ви можете дізнатися з нашої статті. А в цій статті ми детально розповімо, коли краще почати посів, а коли - висаджувати розсаду.
Коли краще садити розсаду

Слід враховувати, що посадка на відкритому грунті починається значно пізніше, ніж у теплицях. Таким чином, в парниках розсаду висаджують в середині травня, а ось на відкриті грядки, через можливість заморозків на початку літа, сіянці зазвичай починають висаджувати не раніше 10 червня. При наявності обігріваються теплиць томати, перець і баклажани можна почати висівати в кінці лютого - початку березня. У такому випадку пересадка припаде на кінець квітня або початок травня.

Перші сходи повинні з'явитися вже через 3 -15 днів після посадки. У даному питанні також слід враховувати вік, якого повинна досягти розсада перед висадкою на постійне місце. При цьому дня два-три рослині знадобиться, щоб прижитися.


Якщо ви хотіли б, щоб урожай зійшов до певного терміну, слід взяти до уваги час, який рослині потрібно для вегетації, тобто тривалість періоду від посадки до появи перших плодів. Зазвичай така інформація вказується на упаковці, в якій продаються насіння.

Особливості посадки різних культур

Вегетаційний період у ранніх томатів становить 100 днів. Оптимальний вік розсади для переміщення на постійне місце становить 45-50 діб, а вже приблизно через тиждень після висадки сходять перші паростки. У теплицях розсаду висаджують на початку червня. Таким чином, щоб отримати урожай молодих помідорів до 20 липня, насіння потрібно сіяти за 107-108 днів до цього плюс кілька днів на адаптацію. В результаті оптимальний час посіву припадає на перший тиждень квітня.

До скоростиглим культур відносяться кабачки, огірки, гарбуз, дині, кавуни. Такі рослини погано переносять пересадку в грунт. Починати вирощувати їх рекомендується в торф'яних горщиках. Скоростиглі культури дуже люблять світло, тому розсаду краще садити не раніше 10-20 квітня.

Орієнтовні дати посіву і посадки культур

  • Томат: вік розсади - 45-50 днів, період від посіву до сходів - 7-8 днів. Посів припадає на 1-8 квітня.
  • Огірок: посадка в теплицю - після 25 травня, вік - 25-27 днів, період від посіву до сходів - 3 дні. Посів припадає на 25 квітня.
  • Солодкий перець: посадка в теплицю - 5 червня. Вік - 70 днів, період від посіву до сходів - 12-14 днів. Посів припадає на 10 березня.
  • Баклажан: посадка в теплицю - 5 червня, вік - до 50 днів, період від посіву до сходів - 12 днів. Посів доводиться на 1 квітня.
  • Капуста білокачанна рання: посадка - після 20 травня, вік - до 50 днів, період від посіву до сходів - 5 днів. Посів припадає на 15 березня.

» » Коли садити розсаду?