Як виростити помідори в теплиці?

Фото - Як виростити помідори в теплиці?

Томати - рослини південні, а отже, теплолюбні. В умовах середньої смуги нашої країни томатам не вистачає тепла і світла, тому, незважаючи на всі зусилля городників, помідори на грядках часто не визрівають або ж виходять кислими і водянистими. Для того щоб гарантовано отримати урожай стиглих, м'ясистих і солодких томатів, їх слід вирощувати не у відкритому грунті, а в теплицях.
Як виростити томати в домашній теплиці

Насамперед треба вибрати і підготувати насіння і виростити з них розсаду.

Підготовка насіння

 1. Для вирощування в теплиці вибирайте насіння сучасних гібридних сортів томатів. Краще, якщо це будуть детермінантні або Напівдетермінантні сорти з коротким періодом вегетації.
 2. Висипте насіння на аркуш паперу, розгляньте їх і відбракує поламані і дуже дрібні.
 3. Для дезінфекції на півгодини замочіть насіння в середньо-рожевому розчині марганцівки, після чого відцідити їх, промийте чистою водою і просушіть.

Посів насіння і вирощування розсади

 1. Посів насіння зробіть за два місяці до планованого висаджування розсади в теплицю.
 2. У ящику з грунтом намітьте ряди шириною в 5-7 см. Садіть насіння поштучно на відстані 1 см один від одного. Зверху засипте їх шаром землі товщиною в 10-15 мм.
 3. Зволожите грунт і поставте ящик з насінням в тепле місце. В цей час температура в приміщенні, де стоїть ящик, повинна бути не нижче 20 і не вище 25 градусів. Приблизно через п'ять днів повинні проклюнуться перші паростки.
 4. Тепер переставте ящик в добре освітлене, але прохолодне приміщення (t = 12 -15 градусів). Рихлите і поливайте землю в ящику з розсадою кожні 5-7 днів.
 5. Через два тижні після появи паростків сіянці распікіруйте і розсадите в індивідуальні торф'яні горщики.
 6. Через місяць після посіву насіння підгодуйте розсаду. Для підгодівлі в одному відрі відстояної води розчиніть 25 г суперфосфату, 30 г золи і 10 г аміачної селітри. Таким же розчином підгодуйте розсаду ще один раз - за кілька днів до висаджування її в теплицю.

Через два місяці, що минули з дня посіву насіння, розсада буде готова до висаджування в теплицю, але перш ніж починати пересадку, грунт у теплиці треба відповідним чином підготувати.

Підготовка ґрунту в теплиці


У середній смузі розсаду помідорів зазвичай висаджують в теплицю в першій декаді травня.

 1. Починати готувати грядки для помідорів треба за тиждень до висадки розсади.
 2. Якщо земля в теплиці містить велику кількість торфу, додайте в грунт перегній і великий річковий пісок з розрахунку відро перегною і піввідра піску на квадратний метр грунту. У суглинних грунт внесіть по відру компосту на кожен квадратний метр теплиці. Крім того, на 1 квадратний метр будь ґрунту додайте ще чайну ложку сечовини, склянка деревної золи і по одній столовій ложці сульфату калію і суперфосфату.
 3. Тепер грунт добре перекопайте, полийте відстояною водою і накрийте землю щільною поліетиленовою плівкою.
 4. Через кілька днів розмітьте грядки. Відстань між рядами помідорів в теплиці має бути приблизно 40 см, а відстань між сусідніми кущами в кожному ряду - 25 см.

Висадка розсади помідорів

 1. Перед висадкою розсади томатів сформуйте лунки.
 2. Нагрійте десять літрів води до 60 * С, висипте у воду 1 м марганцівки, гарненько її розмішайте і почніть проливати лунки цим розчином (в кожну лунку виливайте приблизно півтора літра розчину). Коли розчин закінчиться, приготуйте його нову порцію і продовжуйте роботу до тих пір, поки не поллється все лунки. Тепер можна висаджувати розсаду.
 3. Висадіть розсаду в підготовлені пролиті лунки, грунт навколо кожного кущика злегка утрамбуйте, граблями розрівняйте і спушите землю в міжряддях.
 4. У перший тиждень після висадки розсаду не поливають - досвідчені городники стверджують, що в цьому випадку вона краще вкорениться.

Догляд за помідорами у теплиці

 • Кущі помідорів, які вирощують у теплиці, потрібно сформувати в один, максимум два стебла. Тому кілька разів протягом літа оглядайте рослини і виламуйте (або вирізайте ножицями) бічні пагони, які утворюються в пазухах листків. Потрібно встигати робити це до тих пір, поки пасинки ще зовсім маленькі, так як при видаленні пасинків, довжина яких перевищує п'ять сантиметрів, кущі будуть відчувати сильний стрес.
 • Для того щоб кущі не ламалися, підв'яжіть їх до кілочків або до шпалери.
 • Намагайтеся підтримувати в теплиці температуру в діапазоні від 18 до 25 градусів, при цьому температура грунту не повинна опускатися нижче 10 градусів.
 • Помідори не люблять вогкості - вологість повітря в теплиці не повинна бути більше 60%. Тому регулярно добре провітрюйте теплицю - відкривайте фрамуги рано вранці і закривайте їх тільки перед заходом сонця, протяг помідорам не страшний.
 • Помідорам потрібно багато світла: якщо на вулиці весь час похмуро, організуйте в теплиці штучне освітлення.
 • Поливайте помідори через кожні п'ять-шість днів, але не перестарайтеся з поливом. До початку цвітіння досить за один полив виливати 2-3 літри теплої відстояної води під коріння кожного куща помідорів, під час зав'язування і формування плодів полив можна збільшити до 5-6 літрів.
 • Кожні 15-20 днів підгодовуйте помідори розчином мінеральних добрив.

Рекомендації з вирощування інших культур шукайте на нашому сайті в розділі Правила вирощування.


» » Як виростити помідори в теплиці?