Як посадити траву?

Фото - Як посадити траву?

Хоча під словом трава ми, як правило, маємо на увазі докучливі бур'яни, які заполоняють наш город і не дають вирощувати культурні рослини, деякі садівники, навпаки, свідомо сіють на своїй землі траву в надії отримати красиві і акуратні газони. Згадайте хоча б знамениті англійські галявини. У цій статті ми дамо цінні поради про те, як посадити траву, щоб отримати ідеальний газон у себе перед будинком.
Практичні поради

  1. Складіть схему своєї майбутньої галявини. Накресліть план свого садової ділянки і продумайте, де ви хочете посіяти траву, а де у вас будуть розташовуватися різні споруди й елементи ландшафтного дизайну (клумби, доріжки і т.д.). Врахуйте, що за газоном потрібно буде доглядати і періодично підстригати його, так що розплануйте все так, щоб до будь-якої ділянки газону можна було легко дістатися з газонокосаркою.
  2. Якщо ви плануєте на своїй земельній ділянці розмістити бордюри, траву треба сіяти на такій відстані від них, щоб згодом було зручно косити виросла траву. Зазвичай ця відстань становить близько півметра.
  3. Після того, як план буде готовий, необхідно закупити всі необхідні пристосування і безпосередньо розсаду. У магазинах «Все для саду та городу» продаються спеціальні газонні суміші. Вибір газонної суміші залежить від типу клімату, грунту і пори року. Фахівці радять сіяти газон восени, так як в цьому випадку витрата насіння для посіву буде мінімальним, і газон буде отримувати достатню кількість вологи природним шляхом. Як правило, вся відповідна інформація вказується виробником на упаковці. Середня витрата насіння трави на квадратний метр становить приблизно 35 м
  4. Для того щоб рівномірно розподілити насіння при посіві, використовується спеціальна сівалка. Однак якщо ні у вас, ні у ваших знайомих такого пристосування немає, посіяти насіння можна і руками. Щоб потім рівномірно розподілити їх по поверхні землі, вам будуть потрібні віялові граблі. Крім того, після посіву вам буде потрібно чимось укотити землю (наприклад, ручним катком або власною вагою, використовуючи при цьому рівну дошку), щоб насіння опустилися на потрібну глибину.
  5. Деякі виробники насіння цього не вказують, але найкраще насіння перед посівом змішувати з дрібним піском в рівних пропорціях.
  6. Підготовка землі до посіву увазі повне позбавлення від бур'янів механічним або хімічним способом-очистку від сміття, пнів, непотрібних дерев і кустарніков- перекопування і добриво землі. Так що підготовку до посіву газону необхідно починати за кілька тижнів, а то й місяців (врахуйте, що посадку краще починати навесні).
  7. Після того, як земля буде підготовлена, на ній необхідно створити дренажну систему, яка буде рівномірно постачати всі ділянки газону необхідною кількістю води або, навпаки, виводити надлишки води з болотистих місць.
  8. Тільки після проведення всіх необхідних підготовчих робіт, можна приступати безпосередньо до посіву.

Рулонний газон

Для особливо ледачих або тих, хто не любить довго чекати і хоче отримати відразу видимий результат, придумали рулонний газон. Такий газон вирощують на продаж на спеціальних полях, після чого зрізають його разом з дерном і в рулонах продають у магазинах. На місці рулони розгортають на землі і укладають щільно один до одного, стик в стик. Після того, як рулонний газон буде покладений, по ньому необхідно проїхати катком і рясно полити.


Перевагами такого газону є те, що вам не доведеться чекати, поки трава зійде, а також те, що на ньому протягом двох років не з'явиться ніяких сторонніх бур'янів. При цьому слід врахувати, що рулонний газон коштує в рази дорожче звичайного і вимагає за собою особливого догляду. Зокрема, його необхідно регулярно рясно поливати. Так що перед тим, як вирушати в магазин за рулоном газону, подумайте двічі, чи варто він тих грошей і зусиль.

Читайте більше інформації в статті Як виростити траву.


» » Як посадити траву?