Як виростити траву?

Фото - Як виростити траву?

Сьогодні мова піде про траву - газонної, що прикрашає галявину біля будинку, пряної, використовуваної господинями в кулінарних цілях, і котячої, яку просто обожнюють всі мурки. Ми розповімо вам про те, як можна самому виростити траву у себе вдома або на садовій ділянці.
Як виростити газон

Для того щоб ваш газон радував погляд своєї свіжої соковитою зеленню з ранньої весни до перших осінніх заморозків, рекомендуємо проводити роботи по його створенню в наступній послідовності.

 • Перед тим як виростити траву в своєму саду, виберіть відповідний для розбивки газону ділянку землі з легкою та пухким ґрунтом, на якій під час дощів не застоюється вода. Попередньо вирівняйте його, добре перекопайте і очистіть від бур'янів. Зробити це можна механічним способом (ретельно прополоти), або за допомогою гербіцидів.
 • Розрівняйте поверхню майбутнього газону граблями, при цьому видаліть гілки, рослинне сміття та каміння.
 • Відповідно до складу грунту на вашій ділянці, внесіть необхідні дози мінеральних та органічних добрив, піску, глини або торфу. Після внесення всіх добавок, їх слід ретельно перемішати з грунтом за допомогою граблів або мотокультиватора.
 • Ущільните поверхню грунту катком, щоб зменшити випаровування і запобігти надмірне висушування грунтового шару. Рясно полийте ділянку так, щоб він добре зволожити на глибину 15- 20 сантиметрів.
 • Через одну - два тижні ще раз спушите грунт і приступайте до посіву. Для цього вам знадобитися спеціальна газонна трава. Як садити насіння обраної газонної трави ви прочитаєте на упаковці, кожна фірма-виробник обов'язково вказує норми висіву та порядок посадки. Ми ж зупинимося лише на загальних моментах.
 • Газонна трава - це не один ботанічний вид, а травосмесь, в яку в тих чи інших пропорціях найчастіше входять наступні злаки: червона костриця, райграс, тонконіг лучний, іноді до них додають повзучий конюшина.
 • Посів здійснюється вручну відповідно до норм висіву, для надійності можна сіяти трохи більше насіння, ніж рекомендовано.
 • Насіння можна висівати ранньою весною, коли грунт достатньо прогріється, але краще це робити восени, в перших числах вересня.
 • Насіння сіють при тихій і сухій погоді, спочатку вздовж ділянки, потім перпендикулярно, закладають граблями і злегка накочують.
 • Догляд за газоном полягає в поливі, регулярному скошуванні і підгодівлі.
 • Як виростити пряні трави


  З усіх пряних трав взимку в наших магазинах можна купити лише кріп да петрушку, зрідка зустрічається кінза. Але ж насправді асортимент пряних трав набагато ширше і більшість з них можна успішно вирощувати в домашніх умовах. Якщо ви новачок в городній справі почніть свої досліди з м'яти або чебрецю - вони відмінно сходять і ростуть на підвіконнях. Коли перші експерименти пройдуть вдало, спробуйте виростити розмарин, майоран, базилік або шавлія - всі вони при достатньому освітленні і правильно підібраному режимі поливу та обігріву, індивідуальному для кожної культури, також цілком можуть рости в закритому приміщенні. Основні ж правила вирощування трави в домашніх умовах однакові для всіх її видів, про них ми і розповімо детальніше.

  Як виростити траву будинку

  • Виберіть широкий добре освітлений підвіконня, бажано розташований на південній або західній стороні будинку. Якщо всі ваші вікна виходять на північ, придбайте люмінесцентну лампу, щоб підсвічувати рослини.
  • Приготуйте кілька квіткових горщиків, відповідних вам за розмірами.
  • Придбайте в магазині якісну універсальну грунт. На дно горщика покладіть дренажний шар керамзиту або гравію. Зверху насипте грунт.
  • Купуйте насіння в хорошому магазині. Перевірте термін їх придатності. При покупці віддавайте перевагу найбільш раннім сортам трав.
  • Висадіть насіння відповідно до рекомендацій на упаковці, виставте горщики на підвіконня і не забувайте їх поливати.

  Як виростити траву для кішок

  Більшість кішок люблять поласувати зеленою травичкою. Траву для кішок можна купити в деяких зоомагазинах, але не завжди вона є у продажу, та і якість її часом залишає бажати кращого. Ви можете з легкістю побалувати свою пухнасту улюбленицю і виростити для неї серед зими цілий горщик свіжої та соковитої трави. Нічого складного в цій справі немає. Вам лише знадобитися невеликий горщик, наповнений грунтом, світлий підвіконня і насіння вівса, пшениці або ячменю. Їх легко можна купити на ринку або в магазині. Насипте насіння на поверхню грунту, зверху досипьте сантиметровий шар грунту, добре полийте і прикрийте зверху поліетиленовою плівкою, щоб вийшла міні-теплиця. Коли насіння проклюнутся, зніміть плівку, дочекайтеся зелених паростків і запрошуйте свою мурку їх покуштувати.


  » » Як виростити траву?