Скільки робочих годин на тиждень?

Фото - Скільки робочих годин на тиждень?


А ви знаєте, скільки робочих годин на тиждень вам належить трудитися? Якщо ні, тоді радимо уважно прочитати статтю, з якої ви дізнаєтеся - яка норма робочих годин на тиждень згідно з трудовим кодексом Російської Федерації.

Отже, у статті 91 трудового кодексу РФ сказано, що загальна кількість робочих годин на тиждень не повинна перевищувати 40. У статті також йдеться про те, що визначати норму робочого часу і те, як вона буде обчислювати в різні календарні проміжки зобов'язані відповідні органи виконавчі влади . А роботодавець у свою чергу повинен враховувати все той час, який відпрацював його співробітник.

У трудовому кодексі також передбачено скорочене кількість робочих годин на тиждень для окремих категорій працівників. Наприклад, тим, кому не більше шістнадцяти років, можна працювати не більше двадцяти чотирьох годин на тиждень. Якщо ж працівникам від 16 до 18 років, то їх норма робочих годин на тиждень не повинна перевищувати 35 годин. У когось може виникнути питання - а скільки по трудовому кодексу покладено трудитися людям з обмеженням по здоров'ю? Відповідь передбачений - для інвалідів першої і другої групи ця норма становить 35 годин на тиждень.

Скільки робочих годин на тиждень працюють громадяни на виробництві, умови праці якого шкідливі і небезпечні? За законом співробітникам таких організацій покладено працювати не більше 36 годин на тиждень.

Існують деякі обмеження, які застосовуються для молодих співробітників у віці до 18 років, які крім роботи є учнями будь-яких освітніх установ. У таких працівників у період навчального року робочий час не повинен перевищувати половину від норми, яку ми вже зазначили вище.

Варто відзначити, що іноді роботодавець і найманий робітник можуть укласти договір про неповному робочому дні. Таку угоду можна підписати як при безпосередньому прийомі на роботу, так і вже з часом. Такий графік зазвичай встановлюють для вагітних жінок, також в цю категорію потрапляють опікуни або батьки, чиї діти ще не досягли віку 14 років. Неповний робочий день також може бути встановлений для тих громадян, які доглядають за хворими членами сім'ї.

Однак потрібно розуміти, що неповний робочий тиждень впливає і на зарплату, яка буде зменшена пропорційно скороченому часі. Зате на відпустку, трудовий стаж або інші трудові права ці скорочення не впливають.

До речі, якщо на робочий тиждень випадає переддень свята, то будній день у зв'язку з цим скорочується на одну годину.


» » Скільки робочих годин на тиждень?