Сильно пітніють ноги - що робити?

Фото - Сильно пітніють ноги - що робити?
Дивіться відео

Сильно пітніють ноги - що робити?

Гіпергідроз ніг - це підвищена пітливість стоп. У наші дні це досить поширене захворювання, яке створює людині певний дискомфорт: надто вологі ноги і взуття, неприємний запах. У цій статті ми поговоримо про те, як впоратися з підвищеною пітливістю ніг.

Причини підвищеної пітливості

Розглянемо фактори, що сприяють розвитку цього захворювання. Найчастіше підвищена пітливість ніг виникає в тому випадку, якщо людина постійно носить тісний, повітронепроникну взуття зі штучного матеріалу або ходить в занадто теплих шкарпетках (особливо з синтетичного матеріалу), не по сезону підбирає взуття і шкарпетки. Внаслідок цього підвищується температура стоп, що призводить до рясного виділення поту.

Висока ймовірність прояву пітливості ніг, якщо людина піддається регулярним стресів і сильним емоційним переживанням, не дотримується гігієну стоп, піддається надмірним фізичним навантаженням. Порушення діяльності нервової системи, онкологічні та інфекційні захворювання, проблеми з ендокринною системою, наявність шкірних захворювань стоп (грибок стопи) також можуть бути причиною підвищеної пітливості ніг.

Дізнатися детальніше про те, з яких причин пітніють ноги, ви можете в нашій статті - Чому пітніють ноги.

Що робити, якщо сильно пітніють ноги


Отже, як позбутися пітливості ніг? Всі методи лікування поділяють на медикаментозне (операції, процедури, ін'єкції) і немедикаментозне (народні засоби) напрямки.

Методи традиційної медицини

Застосування медичних препаратів при гіпергідрозі - це зручний та доступний метод, що грунтується на використанні гелів, мазей і антиперспірантів. Мазі від пітливості застосовуються для того, щоб знизити рівень потовиділення стоп і запобігти неприємний запах. При підвищеній пітливості ніг рекомендують використовувати гель для зовнішнього застосування під назвою «Фармагель». Даний препарат нетоксичний і не викликає алергії. Оскільки шкірний покрив ступень досить грубий, застосування антиперспірантів буде малоефективним.

Найкращим методом лікування гіпергідрозу ніг, з точки зору надійності і безпеки, є ботокс. Як відомо, препарати ботулотоксину широко використовуються для корекції контурів особи. Це своєрідна панацея проти старіння шкіри. Але дані препарати використовують не тільки в косметичних цілях. На сьогоднішній день ботокс - це найбільш раціональний спосіб боротьби з гіпергідрозом стоп. При підвищеній пітливості ботокс застосовується у вигляді ін'єкцій. Перед тим, як робити цю процедуру, необхідно проконсультуватися з лікарем. Застосовуючи ін'єкції ботокса, можна позбутися пітливості ніг на строк від шести до дванадцяти місяців.

Іонофорез при гіпергідрозі - це процедура проникнення іонізованого речовини під шкіру при дії електричного струму через водний розчин. Дана процедура допомагає в 83% випадків. Недоліком цього методу є велика вартість процедури і необхідність постійного повторення. Від шести до дев'яти місяців можна розраховувати на позитивний ефект.

Одним з радикальних методів, що застосовуються для лікування підвищеної пітливості, є хірургічне втручання. Суть даного методу - це руйнування або пережатие нервових волокон, по яких потові залози отримуватимуть імпульси від нервової системи. Цей метод допомагає в 95% випадках.

Методи народної медицини

Щоб тимчасово знизити активність потових залоз, застосовують народні засоби. Зокрема, рекомендують робити ванночки для ніг, до складу яких входять природні компоненти. Наприклад, це ванночки з лимонного соку, дубової кори, яблучного і винного оцту, листя шавлії.

Позбутися від підвищеної пітливості допоможе також соляний розчин і втирання лавандового масла.

Підбивши підсумок, можна сказати, що гіпергідроз ніг - це проблема, яка піддається лікуванню. Не варто забувати, що основна причина появи цього захворювання - це неправильний вибір взуття та недостатній догляд за ногами. Тому фахівці в галузі медицини рекомендують носити зручне взуття і робити контрастний душ стопах два рази на день.

Тепер ви знаєте що робити, якщо дуже пітніють ноги. На допомогу вам також інші статті з нашого сайту - Що робити, якщо пітніють ноги і Чому пахнуть ноги.


» » Сильно пітніють ноги - що робити?