Чому дитина потіє?

Фото - Чому дитина потіє?

Будь-яка людина пітніє. Це нормальна фізіологічна реакція, що дозволяє нашому організму підтримувати нормальну температуру тіла. Але маленькі діти нерідко потіють набагато сильніше і частіше, ніж дорослі люди. І природно, що така підвищена пітливість турбує їх батьків. Давайте розберемося в причинах дитячої пітливості.
Чому дитина потіє: можливі причини

Найбільш частою причиною гіпергідрозу (підвищена пітливість) у дітей є просте їх укутування і перегрівання. Тому якщо ваша дитина сильно спітнів, то переконаєтеся в тому, що він одягнений по сезону і, звичайно ж, відповідно віком і його активності. Наприклад, немовляти, який практично без руху спить на свіжому повітрі, обов'язково варто вкрити, а ось рухомого дитини старшого віку, який активно бігає і стрибає, кутати не слід.


У багатьох дітей, які тривалий час після перенесення гострої вірусної інфекції, відзначається підвищена пітливість. У цьому випадку дитину слід гартувати і зміцнювати його імунітет.

Чому дитина уві сні потіє

І в разі підвищеного нічного потовиділення найбільш частою причиною є перегрівання дитини. Найкращим мікрокліматом в спальні дитини є температура + 20 - + 22 градуси С, а вологість від 40 до 60%. Для дитини має використовуватися постільну білизну тільки з натуральних матеріалів. Але якщо в спальні не жарко, а дитина все одно вночі пітніє, то слід обов'язково сходити з ним до лікаря, тому нічна пітливість може бути ознакою деяких захворювань легенів і серця.

Чому пітніють ноги у дитини

Причиною підвищеного потовиділення шкіри ніг може з'явитися зроблена з неякісних матеріалів або тісний дитині взуття, а також надіта на малюка не по погоді тепле взуття.

Іншою причиною пітливості ніг у дітей може стати спадковість. Але в дуже рідкісних випадках причиною цього стану є різні гормональні порушення в організмі малюка. Тому підвищена пітливість ніг - привід звернутися до лікаря.

Чому у дитини потіє голова

Вже давно вкоренився міф про те, що підвищена пітливість голівки дитини є вірною ознакою рахіту або як мінімум дефіциту вітаміну D. Насправді це не так. При рахіті крім потіння голови у дитини повинні бути й інші симптоми захворювання, такі як підвищена дратівливість, частий плач, неспокій, поганий сон. І якщо у вашого малюка цих ознак немає, то у нього немає і рахіту.

Отже, чому у дитини потіє голова? Відповідь банальна. Тому, що в спальні жарко або малюк спить на пуховій подушці. Іншою причиною підвищеної пітливості голови у дитини, як і будь-якого місцевого гіпергідрозу, є спадковий фактор.

Чому дитина сильно потіє

Надмірне потіння дитини може виникати на тлі його лікування антигістамінними препаратами. Ці ліки зазвичай призначаються малюкові для лікування різних проявів алергії, а також у комплексній терапії бронхітів, пневмоній і ангін.

Сильне потіння дитини може виникнути і при порушенні функцій щитовидної залози. Це означає, що поява такої посиленої пітливості дитини, яку не можна пояснити іншими факторами, малюка слід показати лікарю. Для оцінки функції щитовидної залози доктор може призначити УЗД щитовидної залози і аналіз крові на гормони.


» » Чому дитина потіє?