Причини шуму в голові

Фото - Причини шуму в голові

Ви не перенесли удар по черепу, не вживали спиртне, не хворіли, а в голові стоїть докучливий шум. У чому справа, які причини шуму в голові?
Вухо

Однозначно відповісти на запитання можна, оскільки шуми в голові можуть сигналізувати про розвиток цілого ряду хвороб. Для початку необхідно розібратися, де саме шумить - у вухах або в голові. Триваючі кілька днів шуми у вухах є вагомим приводом для візиту до отоларинголога. Винуватцем шуму може виявитися пошкодження волосяних цибулин внутрішнього вуха. Там же може виникнути і сигналізує шумами інфекція. Але навіть якщо шумить все-таки не в вусі, а в голові, обстеження все одно слід починати у ЛОРа. Шум в голові може спровокувати як внутрішнє, так і середньо вухо. Характерно, що запалення останнього крім шуму супроводжує підвищення температури і зниження слуху.

Нерви

Якщо з вухами порядок, саме час уважніше придивитися до свого способу життя. Внутрішньочерепної шум часто сигналізує не про проблеми зі здоров'ям, а є фізіологічним відповіддю організму на тривалий емоційне або фізичне напруження. Шуми при цьому не постійні, вони немов пульсують в унісон з внутрішніми гілками сонної артерії, зникаючи згодом без жодних відчутних наслідків. Якщо ж шуми в голові виникли після напруженої роботи, яка вимагала значних витрат емоційної енергії, подиву це викликати не повинно. Швидше за все, мають місце ознаки початкового неврозу: людина легко роздратований, нездатний зосередитися, виникає бажання добре полікуватися, а ще краще - відпочити. Слід так і вчинити.

Тиск

Набагато більш серйозно до шумів в голові повинен поставитися гіпертонік. Причини шуму в голові, якщо він супроводжується почервонінням особи і підвищенням пітливості - наближення гіпертонічного кризу. Необхідно терміново приймати відповідні заходи, зрозуміло - після консультації з лікарем.

Хвороба

Якщо шуми в голові турбують як мінімум раз на тиждень і це триває три місяці або довше, візит до невролога, отоларинголога або терапевта буде цілком виправданий. Пора провести оцінку стану шийного відділу хребта, судин і нервів, пройти комп'ютерну томографію. Найчастіше якісне лікування надовго позбавляє від головних шумів. Шум у голові, до речі, це все ж краще, ніж «оселилися» там сторонні звуки, наприклад мелодії. Якщо нав'язливий мотивчик і не є передвісником шизофренії - його присутність може свідчити про розвиток в черепній коробці аневризми (випинання стінок кровоносних судин) або навіть пухлини. При подібних симптомах слід негайно звертатися до нейрохірурга.


» » Причини шуму в голові