Як сісти в лотос?

Фото - Як сісти в Лотос?

Поза Лотоса є в йозі одним з основних медитативних положень. Дана поза допомагає людині поліпшити стан колінних суглобів, допомагає при лікуванні ревматизму і сколіозів, корисна для стегон і кісточок, а також створює позитивний вплив на роботу серця, печінки, шлунка, кишечника і легень. Тому варто навчитися приймати позу Лотоса.
Попередня підготовка

Перш ніж дізнатися, як сісти в Лотос, необхідно провести тривалу попередню підготовку.

Вправа № 1

Спочатку слід розім'яти суглоби і м'язи ніг. Для цього потрібно сісти на підлогу, витягнути ліву ногу, а праву зігнути в коліні. Потім руками необхідно почати розминати кожен палець правої ноги. За допомогою подушечок пальців слід розім'яти зовнішню і внутрішню поверхні стопи, а потім приступити до розтирання долонями знизу-вгору м'язів стегна і гомілки. Далі подушечками пальців потрібно пом'яти колінний суглоб, головне не чіпати область під коліном.

Вправа № 2

Сядьте на підлогу і витягніть ліву ногу вперед. Стопу правої ноги слід покласти на стегно лівої. При цьому стопа правої ноги повинна бути максимально повернута внутрішньою поверхнею наверх. Тепер слід, притримуючи стопу лівою рукою, натискати правою рукою на однойменне коліно. У цей момент необхідно намагатися максимально наблизитися до підлоги. Виконувати дану вправу необхідно протягом 15-20 секунд. Потім потрібно поміняти ноги місцями.

Вправа № 3


Сядьте на підлогу, витягніть ноги, а руки підніміть вгору. Тепер потрібно зробити вдих і потягнутися верхівкою вгору. При цьому ви відчуєте, як ваш хребет розтягується. З видихом слід опустити до ніг верхню частину тіла. Далі, тримаючи спину прямо, потрібно намагатися дотягнутися руками до стоп. Цю позу слід затримати на 15 секунд, після чого повернутися у вихідне положення на видиху, потягнутися верхівкою вгору, а потім опустити руки.

Вправа № 4

Необхідно встати на коліна і розташувати ноги максимально далеко один від одного. Потім слід сісти на підлогу між п'ят, при цьому спертися ззаду на підлогу руками. На вдиху потрібно почати відхилятися назад, поки спина не ляже повністю. Тепер руки слід покласти на живіт, закрити очі і рівномірно дихати. Необхідно максимально розслабитися в цій позі. Через 15-20 секунд можна піднятися в початкове положення, при цьому допомагаючи собі руками.

Виконання пози Лотоса

Після підготовчих вправ, можна сідати в позу Лотоса. Але для цього необхідно знати, як сісти в позу Лотоса правильно. Спочатку потрібно покласти праву стопу наверх лівого стегна, а ліву стопу акуратно потягнути вгору, після чого покласти її на праве стегно. Якщо ви виконуєте дану позу вперше, то звичайно в перший час вона може заподіяти незручності, а іноді і хворобливість. Тому спочатку перебувати в позі Лотоса слід всього кілька секунд, після чого розминати суглоби і м'язи ніг.


» » Як сісти в лотос?