Як отримати путівку?

Фото - Як отримати путівку?

Відпочинок у санаторії - унікальна можливість не тільки відпочити від роботи і міської суєти, а й підлікуватися. Путівки в санаторій сьогодні, звичайно, дуже дорогі, проте деякі громадяни мають можливість відвідати санаторій абсолютно безкоштовно. У цій статті розповімо про те, як отримати путівку в санаторій.
Хто за що платить?

Пільгові путівки в санаторій оплачуються для громадян Фондом соціального страхування Російської Федерації, а також коштами бюджету суб'єктів Російської Федерації.

У першому випадку пільги може отримати будь-який громадянин, якому в якості реабілітації після важкої хвороби показано доліковування в санаторії. В даному випадку не важливо, до якої категорії належить особа, головна умова - свідчення лікаря. Особливий пріоритет мають працівники, які за службовим обов'язком працюють із шкідливими і / або небезпечними виробничими факторами. Крім того, в даному випадку путівки в санаторій оформляються роботодавцем, а справа працівника - тільки лише погодитися на пільговий відпочинок або відмовитися від нього, отримавши при цьому відповідну грошову компенсацію.

Коштами бюджету суб'єктів Російської Федерації оплачуються путівки особливих груп населення - інвалідів та ветеранів воєн, людей, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, дітей-інвалідів і т.д. Крім того, важливо відзначити, що путівки для пільгових груп населення можуть оплачувати і з коштів Фонду соціального страхування

Куди звертатися в першу чергу?

Незалежно від того, до якої групи осіб ви належите і за чий рахунок бажаєте отримати путівку, насамперед вам буде потрібно так звана довідка ф-070 / у, яку, як правило, видає лікуючий лікар при наявності відповідних показань. Потім громадянину необхідно звернутися в регіональне відділення Фонду соціального страхування Російської Федерації і вже там отримати консультацію про подальші дії.

Документи, необхідні для постановки на облік

Фонд соціального страхування ставить звернувся на облік і присвоює йому певну позицію в черзі на надання безкоштовних путівок. При цьому, треба зазначити, деякі громадяни мають можливість отримати особливий пріоритет і, незважаючи на те, що вони подали заяву пізніше багатьох, потрапити в санаторій раніше за інших.


Для постановки на облік потрібно заяву за формою, довідка за формою 070 / y, про який ми згадували вище, і документ, що засвідчує особу (паспорт, свідоцтво про народження). Якщо у громадянина є додаткові документи, які можуть допомогти отримати більш високий пріоритет у черзі на путівку, їх також необхідно пред'явити. Так, наприклад, військові пенсіонери можуть додатково надати - пенсійне посвідчення з відповідною позначкою про військове стажі.

Важливо відзначити, що форма заяви визначається цілим спектром умов. В Інтернеті є маса зразків таких форм, однак найкраще уточнити конкретну форму для свого випадку безпосередньо в регіональному відділенні Фонду.

Що оплачується?

Важливо розуміти, що, крім оплати путівки в санаторій, Фонд зобов'язаний оплатити проїзд до місця лікування і назад. При цьому Фонд самостійно вибирає спосіб організації переміщення громадянина. Однак якщо проїзд транспортом, квиток на який придбаний Фондом, громадянина не влаштовує, він може отримати грошову компенсацію, але повинен буде добиратися до санаторію за свій рахунок.

Обмеження

При подачі заяви на надання безкоштовної путівки потрібно враховувати ряд обмежень. По-перше, отримання пільгової путівки можливо не частіше разу на рік-по-друге, санаторій повинен розташовуватися на території РФ, по-третє, санаторій повинен мати ліцензію на здійснення медичної допомоги, ну, і нарешті, час перебування в санаторії не повинно перевищувати 24 днів.

Звітні документи

Не можна забувати, що після закінчення лікування громадянин повинен буде підтвердити факт проходження курсу реабілітації в санаторії, для цього йому буде потрібно відривний талон путівки і зворотний талон санаторно-курортної карти. Щоправда, ці документи, як правило, надає до Фонду соціального страхування сам санаторій, проте на всяк випадок потрібно подбати про копіях.

Додатково читайте статтю Як отримати путівку в санаторій.


» » Як отримати путівку?