Чи може чоловік отримувати декретні?

Фото - Чи може чоловік отримувати декретні?

Що таке "декретні"? Це допомога по пологах і вагітності, які нараховуються та виплачуються народила жінці на 140 днів, іншими словами - 70 днів до пологів і 70 - після них. Призначаються такі "відпускні" тільки при наявності лікарняного листа, виписаного майбутній мамі на терміні 30 тижнів в жіночій консультації. Весь розмір декретних виплачується роботодавцем, а потім всі 100% відшкодовуються йому Фондом Соціального Страхування. Ну, а тепер варто задуматися, чи може отримати декретні чоловік?

Декретні мами може отримати і тато

Так, може! Це буде одноразова допомога на дитину, для отримання якого потрібно зібрати відповідні документи - копію свідоцтва про народження, довідку про реєструванні шлюбу, заяву на виплати декретних грошей, копія трудової книжки мами дитини. До речі, відпустка за дитиною до півтора років з виплатою допомоги. Цей посібник може бути призначено як мамам, так і татам, але тільки в цьому випадку, що обоє батьків працюють! Цей декретну відпустку виплачується на наступних умовах: 40% від середнього заробітку, але не більше 7 з половиною тисяч.

Важливий документ для отримання декретних

Отже, чи можна декретні отримати чоловікові? Можна, але фахівці Фонду соціального страхування гавкають акцент на наступному - чоловік породіллі, який здійснює догляд за малюком, повинен пред'явити довідку з місця роботи мами дитини. Така цінна довідка обов'язкове для підтвердження того факту, що жінка не використовує в даний момент ця відпустка і особисто не отримує допомоги на новонародженого.


» » Чи може чоловік отримувати декретні?