Що таке варіатор?

Фото - Що таке варіатор?

Дуже часто ви чуєте, що ця машина використовує варіатор, або читаючи автомобільні журнали, ви зупиняєтеся поглядом на цьому цікавому слові, у графі «технічні характеристики машини». Всі знають, що таке коробка передач, для чого вона використовується, але ось що таке варіатор, складно відповісти. У даній статті ми постараємося дати відповідь на це питання.
Основні відомості про варіатор

Почнемо з того, що варіатор - це спеціальний пристрій, можливо, чимось - то схоже з звичайною коробкою передач, але використовує злегка інші робочі частини. Давайте розберемося більш детальніше, що таке варіатор в автомобілі.

Уявіть собі розгін електромобіля - це плавний, тихий хід, ви швидко набираєте швидкість без зайвих рухів. Саме це головна, істотна особливість варіатора перед звичайною коробкою передач. Принцип дії варіатора заснований на плавному, безперервному зміну передавального числа, завдяки цьому ви не відчуваєте тієї різкості при рушанні автомобіля або перемиканні передач.

Тобто ваш автомобіль, який обладнаний варіатором, ніколи не дасть вам здійснити банальні помилки, наприклад: ви завжди плавно рушить, як під гірку так і на рівній місцевості ви не затихне, а все одно плавно поїдете.

Існує кілька модифікацій або видів, як кому зручно, варіатора:

  • Кліноременний
  • Тороідальн
  • Ланцюгової

Дані види воротарів різняться тільки деякими особливостями, а так однакові. Досить цікавим аспектом варіатора є те, що величезні шківи, прокручує не звичайний ремінь з щільної тканини, а сталевий, набраний з пластин. Можливо, завдяки цьому ми і отримуємо той ефект плавності руху автомобіля.

Варіатор, це досить розумний механізм. Наприклад, якщо ви спробуєте заїхати на будь пагорб на високій передачі, у вас це не вийде тому, що варіатор перемкне на більш низьку передачу сам, як би ви не тиснули на педаль газу. Зрозуміло, що це все придумано для комфорту і більшого контролю над автомобілем, але є і деякі недоліки варіатора, наприклад: головним мінусом даного пристрою є те, що варіатор встановлюється тільки на малопотужні автомобілі, а великі, потужні машини мають класичну механіку або автомат.

Таким чином, ми розібралися в тому, що таке варіатор, як і де він використовується в сучасних автомобілях.


» » Що таке варіатор?