Чому дитина плаче?

Фото - Чому дитина плаче?

Крик дитини - невід'ємна частина життя молодої мами. Через те, що дитина плаче, багато батьків проводять місяці без нормального сну. Треба розуміти, що справа може бути не в поганому догляді або в неправильному харчуванні. Криком маленькі діти спілкуються зі світом, повідомляють про свої бажання, проявляють емоції. Коли дитина навчиться говорити, він зможе вже словами сказати, що саме він хоче, а немовляті залишається лише хникати і плакати. Давайте розберемося, чому дитина плаче.

Плач - найсильніше психічне переживання, емоційний пік, який виникає на тлі порушення чи при незадоволенні потреб. У плачу є безліч функцій - каприз, прохання, вимога, розрядка емоцій. До речі кажучи, якщо не розбиратися в причині плачу дитини, то з раннього дитинства можна закріпити у нього звичку все отримувати упрошування і сльозами. Крім того, це може призвести до інфантилізму в дорослому віці.
Чому плаче немовля

Якщо більш дорослий дитина може спеціально викликати плач для того, щоб щось отримати від батьків, то немовля плаче завжди з якої-небудь причини. Плач немовляти носить рефлекторний характер. Він виникає через те, що дитині потрібно задовольнити свою потребу - спати, їсти, пити і т.п. Однак іноді немовля починає плакати для того, щоб привернути увагу батьків. Адже сам він ніяк не може змінити мокрий пелюшку або добути грудне молоко.

Також причиною для плачу немовляти може бути все, що завгодно, що заважає його існуванню, - ріжуться зуби, болить живіт, занадто тепло чи холодно і т.д.

Для незнайомої людини плач дитини завжди виглядає однаково, але мати завжди може відрізнити, з якою емоцією плаче її чадо.

Чому дитина плаче перед сном

Іноді маленька дитина може почати плакати під час того, коли його укладають спати. Він може кричати, смикати ручками та ніжками, скидати пелюшки. Часто це виникає через те, що дитина ще не хоче спати. Тому варто деякий час пограти з ним, погодувати.

Також причиною плачу перед сном може бути незручність, викликане пелюшками або розташуванням дитини. Немовля практично безпорадний, тому батьки повинні самі зручно укладати своєї дитини.

Чому дитина плаче уві сні


Причин плачу дитини уві сні може бути декілька. Досить часто малюк поводиться неспокійно через те, що за день він отримав багато емоцій, побачив багато нового. У сні мозок дитини активно обробляє всю цю інформацію, тому немовля може плакати.

Друга причина - фізіологічна. Дитина може плакати уві сні, тому що у нього ріжуться зубки або турбують кишкові кольки. Дуже важливо, щоб мама знаходилася поруч у такий момент. Адже якщо не буде близької людини, коли боляче, дитина буде плакати ще сильніше.

Чому дитина плаче вночі

Плач дитини вночі - досить часте явище. Найчастіше виникає він через те, що дитина прокинулася, а поруч нікого немає. Малюк може захотіти їсти, адже організм інтенсивно росте, і їжа потрібна постійно. Також немовляті може бути некомфортно через мокру пелюшки.

Іноді плач дитини вночі виникає через страх. Коли дитина прокидається, йому темно і страшно, а поруч немає того, хто б міг його заспокоїти.

Щоб уникнути плачу ночами, важливо перевіряти, щоб дитина перед сном був ситий, задоволений і знаходився в сухому білизну.

Чому дитина плаче, коли прокидається

Причини цього плачу можуть бути різні. Іноді діти плачуть після пробудження, коли їм наснилося щось неприємне або страшне. Мозок дитина обробляє інформацію, яку отримав протягом дня, тому сни у дітей яскраві і барвисті.

Заважати після сну можуть і прорізуються зуби або кольки в животі. Симптоми цих недуг можна побачити ще й до сну, тому варто бути готовим до плачу.

Також реакція на щеплення може послужити причиною того, що дитина починає плакати, як прокинеться.

Чому дитина плаче під час і після годування

Немовля може розплакатися і під час харчування. Досить часто таке відбувається, коли в малюка йдуть запальні процеси на слизовій рота або при отитах середнього вуха. Плач такої дитини буде голосніше і вище звичайного. Також отит можна розпізнати по тому, що дитина відривається від грудей після кількох ковтків молока.

Після годування дитина також може розплакатися. Це відбувається через те, що під час прийому їжі в кишечник потрапило повітря. Для цього потрібно дотримуватися правильну посадку і захоплення соска при харчуванні. Крім того, молодої матері потрібно стежити за своїм раціоном харчування. Деякі продукти можуть змінити смак молока, внаслідок чого дитина буде плакати, - адже молоко не таке, як звичайно.

Брак спілкування

Потреба в спілкуванні - ще одна причина того, чому може плакати місячна дитина. Немовля, як і доросла людина, потребує уваги та спілкуванні з ним. Іноді, коли немає інших причин для плачу, варто поговорити з дитиною, пограти з ним, розповісти казку.

Як ви самі бачите, причин того, чому дитина плаче, може бути досить багато. Батькам потрібно уважно стежити за тим, як поводиться їхній малюк щодня. Адже будь-яка дрібниця може викликати емоції у немовляти. Інший раз яскраве світло або гучна музика і мова призводять до довгого плачу малюка. Крім того, не варто забувати, що довгий несамовитий плач маляти може позначитися не тільки на його психологічному стані, але і є причиною пупкової грижі і блювоти.

Якщо плач дитини регулярний, а харчування, сон або годування такі ж, як завжди, то можливо, причина в якому-небудь захворюванні. Тому сміливо йдіть до педіатра, який допоможе вам з вашим чадом.


» » Чому дитина плаче?