Коли йти до гінеколога?

Фото - Коли йти до гінеколога?

День у день жінки «крутяться як білки в колесі». Робота, домашні клопоти, особисте життя, діти, ми не встигаємо вільно зітхнути і завжди кудись поспішаємо. Саме таке виправдання ми знайшли для себе, щоб відкладати візит до жіночого лікаря, який у нормальної жінки повинен відбутися кожні півроку. З часом починають турбувати проблеми по-жіночому, але ми вперто намагаємося не помічати їх і не звертати уваги. Це величезна помилка, тому що будь-яку хворобу на ранній стадії набагато легше лікувати, ніж вже в запущеному вигляді. Давайте поговоримо і зробимо висновки, коли потрібно йти до гінеколога.
Привід перший: раптова гостра біль

Якщо ви відчуваєте болі внизу живота, неважливо якого характеру, будь вони ріжучі, тягнуть або колючі, терміново звертайтеся до лікаря. А якщо, до всього іншого, ви втрачали свідомість, вас нудило або підвищувалася температура, не ризикуйте своїм життям, викличте швидку.


Ці симптоми можуть вказувати на кровотечу в черевну порожнину через апоплексії яєчника або розриву маткової труби від позаматкової вагітності. Негайно йдіть до гінеколога, якщо біль виник після:

 • Аборту, гістероскопії, інших хірургічних операцій,
 • Використання внутрішньоматкової спіралі,
 • Незахищеного статевого акту.

Причина друга: хронічні болі

Ви ніяк не зважитеся, коли йти до гінеколога, бо болі в нижній частині живота носять періодичний характер? Це поширена жіноча помилка. А чи знаєте ви, що такий біль може бути сигналом:

 • Міоми матки.
 • Спаєчних процесів в тазу.
 • Хронічного запалення маткових придатків.
 • Розширення тазових вен.
 • Ендометріозу.

Причина третя: свербіж і виділення

Можливо, у вас почалося запалення піхви і зовнішніх статевих органів (вульвовагініт). Це захворювання не смертельно, але лікувати його потрібно обов'язково.

Причина четверта: вагітність

Коли йти до гінеколога, якщо ви чекаєте дитину? Перше відвідування має відбутися не пізніше 12-ти тижнів, а краще на 10-ій. Це дасть вам можливість не тільки контролювати здоров'я свого майбутнього малюка і своє, але й отримати потім посібник, який видається тільки тим жінкам, які стали на облік не пізніше 12-ої тижні. Якщо ви помітили кров'янисті виділення, то неважливо, який у вас термін, терміново зверніться до лікаря, так як такий хід подій віщує викидень. Огляд гінеколога при вагітності вкрай важливий.

Причина п'ята: виділення вище норми

До гінеколога під час місячних, як правило, не ходять, але негайно потрібно відвідати гінекологічний кабінет, якщо у вас:

 • Дуже рясні виділення.
 • Місячні тривають тиждень, або більше.
 • Протягом менструального циклу є кров'янисті виділення.
 • До або після місячних помічаються мажучі виділення.

Причина шоста: збільшення живота або його ущільнення

Якщо у вас збільшився обсяг талії, але ви не вагітні, краще переконайтеся, що у вас немає злоякісної пухлини матки, гігантської міоми, раку яєчників або великої пухлини яєчників. Не чекайте час, коли буде пора на плановий або профогляд до гінеколога, а йдіть прямо зараз. Ви ж не хочете, щоб було вже пізно?

Причина сьома: ущільнення в промежині

Ви помітили біля піхви ущільнення? Найчастіше супроводжується больовими відчуттями і говорить про наявність кісти бартолінової залози. Зверніться до жіночого лікаря, вам розкриють кісту, видалять з неї гній, промиють порожнину і відновлять протоки цієї залози.

Причина восьма: контактні виділення.

При кров'янистих або мажучі виділення, обов'язково перевірте своє здоров'я. Такі симптоми вказують на патології шийки матки. І не думайте, що з такими виділеннями можна впоратися народними методами лікування.

У будь-якому випадку, якщо ви відчуваєте, чи підозрюєте, що з вашим здоров'ям щось не в порядку - це вже привід йти на консультацію до гінеколога, а не відтягувати або чекати, що все само собою вирішиться.


» » Коли йти до гінеколога?