Чи тягне живіт при вагітності?

Фото - Чи тягне живіт при вагітності?


Відразу хотілося б заспокоїти майбутніх мам: якщо під час вагітності злегка тягне живіт, то, швидше за все, нічого страшного не відбувається. Лікарі кажуть, що таке спостерігається практично у всіх і з різними висновками поспішати не потрібно. Тому на поширений питання, чи тягне живіт при вагітності, ми відповімо: практично завжди, але в нормі не сильно. Тепер докладніше і по порядку.
Норма чи відхилення

На будь-якому медичному форумі або форумі, на якому спілкуються майбутні мами, можна зустріти подібну тему: ранні терміни вагітності, тягне живіт. Чи нормально це? Так, нормально. Якщо тягнуть відчуття такі ж, як перед менструацією, але інших ознак немає, все в порядку і турбуватися нема про що. А от якщо тягне біль, навіть несильний, супроводжується кров'яними виділеннями з піхви (рожевого або коричневого кольору), слід насторожитися, оскільки дитина може бути в небезпеці. Зазвичай же тягне біль на ранніх термінах свідчить про те, що кров сильніше приливає до матки, тобто про посилення кровообігу в цій зоні, що, як ви розумієте, цілком нормально. Також мова може йти і про розтягуванні маткових зв'язок, які повинні встигати за зростаючою маткою. По суті помірна тягне біль - одна з ознак вагітності. Як же визначити, що все в порядку? Для цього спробуйте лягти. Якщо тягнуть відчуття припинилися, значить, все в порядку. Якщо ж тягне біль не проходить навіть в положенні лежачи, то, швидше за все, причина серйозна. Тим не менш, хотілося б зауважити, що консультація гінеколога все ж бажана і навіть необхідна і в тому випадку, коли є впевненість в нормальному перебігу вагітності - мало що.

Характер болю

Тягнуть болі живота при вагітності можуть носити різний характер. Якщо тягне біль спостерігається тільки в лівій або тільки в правій частині, значить мова може йти про позаматкової вагітності, тобто плід прикріпився до тієї чи іншої матковій трубі. Треба сказати, що в разі позаматкової вагітності біль досить неприємна і нав'язлива. Але щоб бути впевненою в цьому, краще не зволікати з візитом до лікаря. Чим раніше вам поставлять або чи не поставлять такий діагноз, тим краще, тому що позаматкова вагітність небезпечна, в першу чергу, для здоров'я і навіть життя самої жінки, так як загрожує рясною кровотечею. Якщо тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах і при цьому спостерігаються кров'янисті виділення (будь-якого кольору і консистенції), слід негайно звернутися до лікаря. Це може бути і загроза викидня, і симптоми позаматкової і навіть завмерла вагітності. Що стосується тягнуть відчуттів на більш пізніх термінах, найчастіше це пов'язано з розтягуванням м'язів живота, яким потрібно підтримувати дитину. У цьому випадку практично всі фахівці радять носити бандаж, що істотно знизить навантаження і на живіт, і на спину. Якщо ж на пізніх термінах тягне низ живота і при цьому спостерігаються кров'янисті виділення (неважливо, рясні або невеликі), то мова може йти про передчасне відшаруванні плаценти. При виникненні будь-яких темних або червоних виділень негайно звертайтеся до лікаря або викликайте невідкладну допомогу. Якщо ж на пізніх термінах (37-40 тижнів) тягне живіт регулярно, значить, підходить час народжувати. Бажаю вам і вашим малюкам здоров'я і удачі!


» » Чи тягне живіт при вагітності?