Як розпізнати сутички?

Фото - Як розпізнати сутички?

Начло пологів - дуже хвилюючий момент для кожної жінки, якого чекають з великим нетерпінням. Про їх початок свідчать сутички, які неважко помітити. Адже вони супроводжуються низкою ознак.


При цьому слід знати, що сутички можуть бути істинними і помилковими, перші призводять до появи малюка, а другі - готують матку до майбутніх пологів.
Симптоми справжніх сутичок

Розпізнати перші сутички, які передвіщають пологи, можна по болі в попереку і внизу живота, вони зазвичай схожі з тими, які спостерігаються при менструації. Потім може здаватися, що матка кам'яніє на невеликий часовий інтервал, а потім її м'язи починають активно скорочуватися. При цьому жінка може відзначати сильні ниючі болі в самій матці і кровотечі.

Прийнято виділяти три фази сутичок перед пологами:

  • Початкова. Така стадія має тривалість в 7-8 годин. Сутички тривають не більше 30-45 секунд, а проміжок між ними становить 5-7 хвилин. За початкову стадію шийка матки встигає розкритися до 3 см;
  • Активна. Тривалість цієї фази може доходити до 5 годин. Сутички під час неї тривають до 60 секунд з періодичністю в 2-4 хвилини. За цю фазу матка розкривається на 4-6 см;
  • Уповільнена. Така стадія є самої лагідної - до 1,5 годин. Тривалість сутичок в цьому випадку становить від 70 до 90 секунд з періодичністю в 0,5-1 хвилину. Шийка матки під час сповільненій фази встигає розкритися на 8-10 см.

Якщо ви зрозуміли, що у вас почалися справжні перейми, то рекомендується фіксувати їх тривалість і періодичність, а також якомога швидше відправитися в лікарню.

Симптоми помилкових сутичок

Як вже було сказано вище, помилкові сутички не є передвісником пологів. Прийнято вважати, що вони призначені для нарощування сили маткової мускулатури. У деяких жінок помилкові перейми протікають безболісно. Тоді як інші відзначають інтенсивне скорочення маткової мускулатури. У багатьох жінок такий процес викликає занепокоєння і тривогу, особливо у первісток.

Головна особливість помилкових сутичок - нерегулярне виникнення. Інтервали між ними можуть становити від 20 хвилин до декількох годин. Тому жінці не складає труднощів зрозуміти, що до пологів ще є достатня кількість часу. При появі помилкових сутичок постарайтеся зберігати спокій, випийте склянку теплої води, походіть по кімнаті або прогуляйтеся на свіжому повітрі.

Також рекомендується ознайомитися з іншими статтями по цій темі


» » Як розпізнати сутички?