Запор у новонародженого: що робити?

Фото - Запор у новонародженого: що робити?
Дивіться відео

Запор у новонародженого: що робити?

Затримка стільця у новонародженого досить часта проблема. Травна система в цьому віці тільки починає формуватися. Не варто ставитися до цього легковажно.

Що вважають запором у новонароджених

Здорова дитина на першому місяці життя при грудному вигодовуванні може ходити в туалет кожен раз під час годування. У наступні місяці це відбувається до 4 разів на день, а до року це число скорочується до 1-2 разів. При годуванні сумішами животик буде опорожняться дещо рідше. Детальна інформація в статті Скільки разів стілець у новонародженого.

Запори у новонароджених бувають досить часто, але зазвичай при правильному харчуванні вони проходять природним чином. Якщо ваша дитина не ходить в туалет другий день - це привід бути особливо уважним. Якщо при цьому дитина турбується, погано спить, відмовляється від їжі або плаче при спробі спорожнити кишечник, червоніє, тужиться і підтягує ніжки - все це вірні ознаки запору.

У малюків завжди рідкий кашоподібний стілець, якщо у дитини стілець був твердий або він плакав при дефекації - це також говорить про запорі. У статті можна дізнатися, Як робити клізму новонародженому.


При виникненні запору і / або хворобливих відчуттів в області живота новонародженого, слід звернути увагу на те, що живіт дитини повинен бути м'яким, якщо він твердий і дитина періодично вигинає спину - це запор. У цьому випадку необхідно проконсультуватися з лікарем.

Причини появи запорів

Запори у дитини можуть бути, так само як і у дорослого, органічні або функціональні. Щоб можна було встановити причину запору, спочатку слід визначити, до якого виду запору він відноситься. Тільки встановивши це, можна зрозуміти, які потрібно зробити дії для одужання та попередження повторної появи запору. Самостійно це зробити буває дуже складно і при найменшому сумніві краще звернутися до лікаря.

Органічний запор

Органічний запор виникає як ускладнення вроджених захворювань організму дитини, і отже його лікування повинне протікати паралельно з лікуванням основного захворювання. Це може бути неправильний розвиток кишечника або Фото - запоргенетичні особливості або відхилення. З'ясувати це часто буває можливо тільки після комплексного обстеження та генетичної експертизи. Саме тому так важливо відразу з'ясувати це питання. Дуже важливо, щоб втручання в цьому випадку було своєчасним і оперативним.

Функціональний запор

Функціональні запори відбуваються на тлі порушення нормальної діяльності кишечника і часто з'являються при зміні харчування дитини або годуючої мами. Такий запор, особливо на ранній стадії, можна звернути поверненням до звичного раціону харчування. Їжа, що вживається годує мамою, також є і їжею, уживаної дитиною, про це потрібно пам'ятати. Особливо якщо мама приймає ліки. Також причиною запору може бути недостатня кількість споживаної рідини, в тому числі і молока.

Харчування матері і запори дитини

Як з'ясували в попередньому розділі - харчування годуючої матері може безпосередньо позначатися на здоров'ї дитини.

Давайте розглянемо особливо небажані страви материнського раціону.

З раціону слід якщо не виключити, то звести до мінімуму всі закріплюють, тонізуючі страви та напої. Такі, як:

 • М'ясо, борошняне, горіхи, рис і банани.Фото - горіхи
 • Кава, чай, какао і молоко, особливо жирне.

Особливо уважною слід бути при прийомі лікарських препаратів. Ось перелік основних ліків, що провокують запори, що володіють обволікаючим і спазмолітичну дію:

 • Но-шпа, папаверин, маалокс і фосфалюгель.
 • Так само потрібно виключити трави та препарати, що володіють сечогінною дією.

Запор може бути викликаний порушенням мікрофлори кишечника внаслідок вживання мамою антибіотиків на останніх місяцях вагітності. Або ж при ранньому початку годування сумішшю.

Причиною запору може стати і недостатнє спілкування з мамою. У цьому випадку причина психологічна та запор викликаний стресом.

Як визначити причину запору

Визначати причину запору краще довірити лікаря. Але і батьки повинні знати Фото - запоросновні ознаки деяких проявів.

Запор може бути викликаний спазмом. У цьому випадку у дитини буде так званий - овечий кал. Він зазвичай буває щільним і поєднується разом зі здуттям кишечника. Це називають спастическим запором.

Буває, що перша порція калових мас - тверда як пробка і виходить з больовими відчуттями, а за нею виходить кашоподібний кал. Причина цього - знижений тонус кишечника. Це називають атонічним запором.

Лікування та перша допомога при запорі

Що ж робити, коли у новонародженого запор?

 • Якщо ви виявили у дитини запор на ранніх стадіях, слід в першу чергу звернути увагу на зміни в харчуванні. При харчуванні сумішами лікарі можуть рекомендувати перейти на спеціальне харчування від закрепів.
 • Можна спробувати покласти дитину на спинку і легенько долонею помасажувати живіт обертовими рухами за годинниковою стрілкою. Так само в цей час добре якомога частіше брати дитину на руки.
 • При діагностуванні спастичного запору, крім масажу, можна порекомендувати докласти до животика теплу, зігріта праскою згорнуту простирадло.
 • У разі діагностування атонического запору, після масажу покладіть Фото - запордитини на животик.
 • Запор може надати дуже сильний вплив на здоров'я та розвиток дитини. При рідкому випорожненні в організмі накопичуються токсини і може піднятися температура. У цьому випадку негайно викликайте лікаря.
 • Слід намагатися уникати давати грудним дітям проносне. Робити це можна тільки за призначенням лікаря. Для немовлят зазвичай рекомендують спеціальне проносне на основі лактулози. Також іноді можна використовувати гліцеринові свічки. Але ні в якому разі застосування подібних ліків не повинно бути систематичним, якщо зворотне не сказано лікуючим лікарем.
 • Уважно стежте за станом дитини. Не займайтеся самолікуванням. Якщо проблеми не зникають в швидкі терміни і дитина проявляє ознаки дискомфорту - звертайтеся до лікаря.

Можливо, вам буде цікава стаття Чому новонароджений крекче.


» » Запор у новонародженого: що робити?