На що полюють?

Фото - На що полюють?

Для початківця мисливця важливо знати, на яких з тварин можна полювати, а на яких ні. У зв'язку з цим давайте розглянемо, на що полюють.
Сезони полювання

Відзначимо, що існують різні сезони полювання. У різний сезон можна полювати на певні види дикого звіра. Варто обмовитися, що полювання на більшість звірів можлива тільки з наявністю ліцензії. Навесні можна здійснювати полювання за ліцензією на гусака, тетерева, глухаря, ведмедя і селезня. Влітку можна полювати на зайця, ведмедя, хутрового звіра, оленя, козулю, лося, кабана та інших копитних звірів, також можна полювати на водоплавну болотну дичину. Взимку можна полювати на вовків, лисиць, зайців і різних копитних.

Найбільше число заборон на відстріл диких звірів і птахів припадає на червень місяць. У безлічі регіонів країни саме в червні заборонено полювати на глухаря, тетерева, рябчика, білу куріпку, перепела, фазана, дупеля, клинтуха та інших диких птахів.

На кого можна полювати в червні і липні

Найбільше заборону на відстріл диких птахів в червні місяці поширюється на північний і північно-східний райони країни. У червні під заборону на полювання також потрапляють багато дикі звірі, наприклад, ведмідь, рись, борсук, росомаха, норка, козуля, лось, кабан, зайці. Як і у випадку з дикими птахами, полювання на даних звірів заборонена зважаючи линьки або ж розмноження. В наступному місяці, липні, під заборону на полювання потрапляє менше число звірів, список птахів практично не змінюється, його поповнюють шилохвіст, сивка і кроншнеп. У список звірів, які не підлягають відстрілу в липні місяці, входить ведмідь, вовк, тхір, горностай, косуля, олень північний, лось, кабан, заєць, олень благородний. Це пов'язано з тим, що в липні також багато з звірів і птахів вступають в період розмноження.


Відзначимо, що стосовно сезонної полювання в різних регіонах країни існують свої правила, наприклад, в Рязанській області заборонено полювати більш ніж на 10 видів різних диких звірів. Також важливо знати, що заборони на полювання можуть зніматися і з'являтися знову. Тому кожен мисливець повинен стежити за інформацією щодо заборон полювання. Детально про те, на кого полювання дозволено, читайте в статті На кого можна полювати.

Регіональні заборони

Заборони на полювання можуть накладатися не тільки відносно сезону, але й способу лову, а також винищення особин жіночої статі. Наприклад, у ряді регіонів країни заборонено полювати на самок тетерева - тетерек, у Псковській області заборонено видобуток загоном або наганянням. В Алтайському краї також не можна ловити даними способом дичину і звіра.

Мотивація заборон

Заборони найчастіше пояснюються прагненням зберегти види популяції: в червні багато птиці здійснюють виводки і тому їх відстріл може призвести до винищення виду. Іноді заборона на відстріл птиці мотивується линянням самців. Це стосується крижні і сіркою качки, яка здійснює линьку під час червня.

Знову відзначимо, що заборони можуть поширюватися на певні методи полювання. Найпопулярніший заборона - це на глушіння риби. Різного роду заборони на певні способи полювання вводяться не тільки тому, що вони можуть призводити до масового знищення особин певного виду, але й зважаючи на небезпеку, яку вони несуть для навколишнього середовища. У той же час ці заборони носять іноді і моральний характер.


» » На що полюють?