Як зв'язати шкарпетки?

Фото - Як зв'язати шкарпетки?

Займатися рукоділлям - це не тільки приємно, але й корисно. По суті, ви зможете в будь-який час зв'язати своєму чоловікові або дитині теплий светр або кардіган. Кожне в'язане виріб унікально по-своєму, і в цьому його краса. Тому що воно є креативною річчю, якої ви не зустрінете ніколи на своїй колезі або подружці. До речі, багато жінок, незважаючи на достаток коштів у сім'ї, хочуть дізнатися, як зв'язати шкарпетки або кофточку. Тому не слід думати, що в'язані речі носять тільки ті люди, які не можуть купити собі одяг.
З чого почати

В'язати шкарпетки можна, як спицями, так і гачком, причому, якщо ви хочете навчитися в'язати шкарпетки спицями, повинні знати, що можна вибрати безшовний метод в'язки, про який ми вам їм розповімо, або ж з внутрішнім швом. Для того щоб почати в'язати шкарпетки, необхідно придбати набір з п'яти коротких спиць і нитки тієї забарвлення і структури, яка вам більше подобається. Для теплих шкарпеток придбайте вовняну пряжу з невеликим додаванням акрилу, шерсть альпака або Ангору. Але можна зв'язати і шкарпетки, які будуть носитися у взутті - для них вибирайте більш тонку нитку, але в той же час міцну і якісну.

Перед тим, як зв'язати шкарпетки спицями, необхідно виконати заміри ноги. Зокрема, необхідно знати окружність стопи і окружність ноги в тому місці, де буде починатися верхня частина носка. Також необхідно знати довжину ноги в сантиметрах. Зверніть увагу, що перед в'язанням будь-якого виробу, у тому числі і носка, виконайте зразок з тих же ниток і на тих же спицях. Він допоможе вам правильно розрахувати кількість петель для набору і кількість рядів, які необхідно зв'язати до п'яти і після неї.

Набираємо на дві спиці кількість петель, яке у вас вийшло в результаті підрахунку. Початкова в'язка у вас буде гумка 1х1 або 2х2. Перший ряд пров'язуємо досить туго, щоб край носка не виглядав розтягнутим, адже ваше завдання не тільки навчитися в'язати шкарпетки, але і виконати всю роботу максимально акуратно і якісно. При в'язанні першого ряду в роботу вводимо всі спиці - у підсумку ви повинні розподілити всі набрані петлі рівномірно на 4 спиці (п'ята спицею ви будете в'язати). Наприклад, ви вирішили, що вам необхідно набрати 60 петель, значить, на кожній спиці у вас буде по 15 петель. Провязав 10-15 рядів гумки (кількість рядів залежить від того, яку довжину носка ви віддаєте перевагу), переходьте до в'язання носка дощенту п'яти, але вже панчішної в'язкою. Всі петлі при цьому в'яжуться тільки лицьовими петлями, тому що в'язання на п'яти спицях є одностороннім.

В'язання п'яти


Якщо ви подивитеся відео, як зв'язати шкарпетки, то вив'язування п'яти вам буде більш зрозумілим. Однак, жінкам, які мають якийсь досвід у в'язанні, описи і схем достатньо для того, щоб розібратися в тонкощах вив'язування п'яти. Для початку необхідно петлі другої і третьої спиці зняти на одну спицю - їх ми будемо в'язати двосторонньої в'язкою, тобто, в особових рядах вив'язувати петлі лицьовими, а в виворітних рядах, виворітними. Петлі інших двох спиць не беруть участь у в'язанні. Якщо шкарпетки в'яжуться для дорослої людини, то необхідно до формування п'яти провязать 4,5 см, якщо для дитини - приблизно 3,5 см. Далі кількість петель ділимо на 3 частини (у нашому випадку, ми пров'язується 30 петель, тому на кожній з спиць вийде по 10 петель). Якщо кількість петель не кратне числу 3, то залишилися петлі залишаємо на середній петлі.

Алгоритм в'язання п'яти наступний:

  • В'яжемо петлі першої спиці - вона у нас крайня.
  • В'яжемо тільки середні 10 петель, але при цьому, в кожному ряду останню петлю з середньою спиці і першу петлю крайней спиці пров'язуємо разом.
  • Повертаючи роботу, не пров'язуйте першу петлю на середній спиці - зніміть її як кромочную.
  • В'язати так до тих пір, поки на крайніх спицях не залишиться петель.

В'язання носка після п'яти

Після того, як зв'язати п'яту біля носка, необхідно продовжити в'язання. Для цього, по краю п'яти набираємо петлі. В результаті у вас повинно вийти первинних 60 петель, але не більше того, оскільки тоді носок буде занадто широким. В'язання продовжуємо на чотирьох спицях по колу. Пров'язуємо до основи пальців, після чого необхідно робити зменшення петель. Зменшення робимо на кожній спиці, але не на початку ряду, а в кінці. На цьому в'язання носка закінчено.

Поради

Про те, як зв'язати шкарпетки, для початківців рукодільниць запропоновано багато інформативного матеріалу. Ми хочемо дати один, але дуже корисну пораду. Початківці умільці можуть зіткнутися з проблемою під назвою «спадання крайніх петель зі спиць». Для її вирішення необхідно або тугіше в'язати петлі, або візьміть звичайний ластик, розріжте його на частини і надіньте їх на кінці спиць. Це значно полегшить вам роботу.


» » Як зв'язати шкарпетки?