Як навчитися швидко читати?

Фото - Як навчитися швидко читати?

Швидко і якісно засвоювати новий матеріал, орієнтуватися в океані нової інформації - головна необхідність у сучасному світі високих швидкостей і скажених ритмів. Але як навчитися швидко читати?

Існує безліч прийомів і технологій для навчання швидкого читання. З чого ж почати? Перш за все, слід з'ясувати поточну швидкість свого читання. Як здійснити такий завмер? Потрібно вибрати відповідну для роботи книгу:

  1. У ній має бути кілька сторінок повного безперервного тексту;
  2. На цих сторінках не повинно міститися малюнків, фотографій або таблиць;
  3. На цих сторінках не повинно бути ніяких технічних термінів;
  4. Не підходять газета або журнал.

Зручно використовувати для тренінгу таймер, щоб відміряти потрібні відрізки часу.

Отже, книга знайшлася! Проводимо перший тест. Читайте одну хвилину в своєму звичайному темпі, коли досягається повне розуміння. Рівно через хвилину зупиніться і порахуйте кількість прочитаних слів. Це і буде швидкість вашого читання. Запам'ятайте її!
Поради

  • Першого знайомства з предметом, про який йде мова, допоможе «ковзання», тобто приділення уваги не більше 1-2 секунд одній сторінці. Просто кидаємо погляд на ключові фрази, щоб мозок вловив тематику і авторський стиль.
  • Необов'язково бачити пропозицію дослівно, мозок сам доповнить зв'язуючі слова. Але слова-заперечення - «не» і «ні» - слід неодмінно вловлювати, вони можуть змінити сенс всього пропозиції.
  • Слід сконцентруватися на темі матеріалу, інакше швидкість знизиться через постійну втрати нитки оповідання.
  • Для завдання темпу читання використовуйте свою ліву руку, переміщаючи її зліва направо уздовж рядка, потім повертаючись до початку наступного рядка, поки не досягнете кінця сторінки.

Як навчитися швидко читати. Самовчитель


Навчаючись швидкісного читання, важливо визначити його мету. Якщо ви просто хочете провести дозвілля, варто вимкнути високу швидкість і розслабитися, але якщо ваше завдання - нові знання, то даний самовчитель ефективно допоможе читання книг з саморозвитку, ви зможете вчитися незрівнянно швидше, ніж раніше.

  • Зазвичай у навчальній літературі оптимально буде прочитати з повним розумінням перші 2 сторінки кожного розділу, де пропонується головна концепція, і заключні рядки-висновки в кінці, а ілюструють приклади в середині глави можете читати на ваших найвищих швидкостях.
  • У журналах зручно розглядати кожну колонку, як окрему сторінку тексту, і фокусуватися на колонці, використовуючи техніку завдання темпу.

Тепер виконаємо вправу зі зміни порога швидкості читання. Дихання глибоке, постава гарна, посміхайтеся! Почніть читати зі своєю звичайною швидкістю, через хвилину подвійте її, для чого слід водити рукою по тексту вдвічі швидше, або охоплювати очима відразу 2 рядки тексту. На 3-ій хвилині утройте швидкість! Читайте по 3 рядки одночасно! Розуміння в цей момент неважливо, ми тільки дозволяємо очам, ковзаючи по рядках, бачити слова настільки швидко, наскільки вони можуть. На 4-ій хвилині поверніться до нормального швидкості, з повним розумінням того, що читаєте. Повторіть весь тренінг 4 рази поспіль. Таким чином, вправа займе 16 хвилин. А тепер перевірте себе і знову читайте тестовий текст, але на найвищій швидкості, на якій розумієте прочитане. Через хвилину порахуйте кількість прочитаних на цей раз слів. Ваша швидкість помітно збільшилася!

Як навчитися швидко читати вголос

А ще ви отримали бонус! В ході заняття у вас виробилося нову якість: можливість одночасно охоплювати зором велику площу тексту, а значить, ви автоматично почали читати швидко і вголос за рахунок накопичення в розумі слів, які ще не були вимовлені, але вже були передані в мозок очима.

Регулярно повторюючи наведене в нашій статті вправу, ви розвинете навик швидкочитання, уміння це залишиться з вами назавжди.


» » Як навчитися швидко читати?